REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Viega wygrywa w konkursie German Design Award 2016

  • Autor: AK
  • 02 sie 2016 08:04
Viega wygrywa w konkursie German Design Award 2016
fot. Viega

Jury konkursu German Design Award 2016 przyznało wyróżnienie minimalistycznemu odpływowi ściennemu Advantix Vario firmy Viega. To już trzecia nagroda, którą otrzymał ten produkt w 2016 roku. 

REKLAMA

Produkt firmy Viega nagrodzono w tym roku nagrodami „Design Plus powered by ISH” oraz „Red Dot”. Opracowany wspólnie ze studiem Artefakt Industriekultur z Darmstadt odpływ ścienny Advantix Vario jest niezwykle wąski, bardzo wydajny, a jego długość można bezstopniowo regulować poprzez przycięcie na pożądany wymiar. Te cechy w połączeniu ze wzornictwem przekonały jury do wyróżnienia go w kategorii „Doskonały Design – Łazienka i Wellness”.

- Innowacyjny i niezwykle funkcjonalny produkt, który dzięki swojej oszczędnej formie doskonale pasuje do purystycznej architektury – tak brzmiało uzasadnienie dla przyznania produktowi firmy Viega znaku „German Design Award 2016 Winner”.

German Design Award to prestiżowa międzynarodowa nagroda w dziedzinie designu. Celem konkursu jest odkrywanie i promowanie unikalnych trendów wzorniczych. Od premiery w 2012 roku, liczba nominacji nieustannie rosła, od 1500 do 3400 w bieżącej edycji. 33 procent zgłoszeń pochodzi z zagranicy. W konkursie mogą wziąć udział jedynie produkty, które zostały nominowane przez Niemiecką Radę Wzornictwa, jednego z członków jej fundacji lub Ministerstwo Gospodarki któregoś z krajów związkowych.

Międzynarodowe jury składa się z uznanych ekspertów związanych z różnymi dziedzinami projektowania. We wszystkich 28 kategoriach obowiązują jednolite kryteria oceny zgłaszanych produktów. W kategorii „Doskonały Design Produktu” oceniane są na przykład: jakość projektu, stopień innowacyjności, wartość marki, funkcjonalność, ergonomia, czy ekologia. Tylko 15 produktów w obrębie jednej kategorii ma szansę otrzymać godło „German Design Award Winner”.

Odpływ ścienny Advantix Vario otrzymał prestiżowe wyróżnienie „German Desing Award 2016 Winner”. Jury przekonało jego minimalistyczne wzornictwo, innowacyjność i wysoka funkcjonalność. 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA