REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Wkrótce otwarcie fabryki Tubądzina

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 08 lis 2016 10:04
Wkrótce otwarcie fabryki Tubądzina
Wmurowanie kamienia węgilenego pod nową fabrykę w Sieradzu / fot. Grupa Tubądzin

Na 29 listopada Grupa Tubądzin zapowiedziała uroczyste otwarcie nowej fabryki w Sieradzu. Będzie to trzeci zakład produkcyjny należący do Grupy, w którym będzie wytwarzanych ok. 3 mln mkw. płytek ceramicznych rocznie.

REKLAMA

Nowy zakład produkcyjny Grupy Tubądzin powstał w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, w podstrefie Sieradz. Inwestycja ta pochłonęła ok. 135 mln zł, a zatrudnienie znalazło tu ponad 100 osób.

Grupa Tubądzin w Sieradzu będzie wytwarzać płytki ceramiczne o dużych formatach, przeznaczone na ściany, podłogi oraz elewacje budynków. Do ich produkcji wykorzystane zostaną nowe technologie.

Produkty będą wytwarzane w sposób ciągły metodą walcową (obecnie w prawie wszystkich fabrykach na świecie proces formowania płytek odbywa się poprzez prasowanie). Ten sposób, zostanie wykorzystany po raz pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej. Rozwiązanie to pozwoli na uzyskanie najwyższych parametrów jakościowych płytek oraz przyczyni się do obniżenia zużycia gazu ziemnego, czyli ograniczenia emisji dwutlenku węgla.

 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA