REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Wrocław czeka na pomysły. Rusza konkurs firmy Koło na projekt łazienki

  • Autor: Ryneklazienek.pl, AK
  • 08 kwi 2015 18:16
Wrocław czeka na pomysły. Rusza konkurs firmy Koło na projekt łazienki
fot. Koło

Marka Koło po raz 17. organizuje swój konkurs na projekt koncepcyjny toalety publicznej. W tym roku uczestnicy będą zgłaszać pomysły na wnętrze w Parku Zachodnim we Wrocławiu. Łączna pula nagród to 40 000 zł.

REKLAMA

Tym razem toaleta zlokalizowana jest w jednym z dziesięciu wrocławskich parków. Park Zachodni ma około 75 hektarów i położony jest pomiędzy dużymi osiedlami mieszkaniowymi, wybudowanymi w latach 70. ubiegłego stulecia i stanowi miejsce rekreacji dla ich mieszkańców.

Zadaniem konkursowym jest przygotowanie projektu koncepcyjnego wolnostojącego obiektu, którego forma zostanie harmonijnie dopasowana do charakteru Parku Zachodniego oraz jego zieleni. Obiekt powinien być uzupełniony o dodatkowe elementy lub funkcje przydatne dla osób korzystających z toalety lub wypoczywających w parku – np. zadaszenie chroniące przed deszczem, stojak na rowery czy zdrój dla ludzi i zwierząt.

Termin nadsyłania projektów upływa 19.05.2015r., a wyniki zostaną ogłoszone 18.06.2015r. Konkurs ma charakter otwarty. Udział w nim mogą brać pełnoletnie osoby fizyczne. Uczestnicy konkursu będą ubiegać się o nagrody o łącznej wartości 40 000 zł.

Czytaj także: Projekt musi być racjonalny, ale oferować też wartość dodaną - rozmowa z laureatami ubiegłorocznej edycji konkursu.

Prace konkursowe oceni jury, w skład którego wchodzą m.in. prof. Ewa Kuryłowicz z Wydziału Architektury PW, prof. Elżbieta Przesmycka z Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, Piotr Fokczyński – Architekt Miasta Wrocławia, dr Maciej Hawrylak – Prezes Zarządu Oddziału SARP Wrocław, architekt Zbigniew Maćków – Maćków Pracownia Projektowa oraz Przemysław Powalacz, Prezes Sanitec Koło.

Ponadto w dniach 02-10 czerwca 2015 r., na wybrane prace głosować będą internauci. Praca, która zdobędzie najwięcej głosów otrzyma dodatkowe wyróżnienie i nagrodę pieniężną.

To, co wyróżnia konkurs na Projekt Łazienki, to dążenie do celu, czyli realizacji zwycięskiego projektu. W maju 2014 r. w Warszawie została oddana do użytku „Plażowa”, czyli „Toaleta nad Wisłą”, która wygrała konkurs KOŁO na Projekt Łazienki 2010. W obiekcie położonym na wysokości Stadionu Narodowego oprócz toalet znajduje się także kawiarnia i wypożyczalnia sprzętu sportowego. Kolejny projekt, nagrodzony w 2007 r. i zrealizowany w Kazimierzu Dolnym odgrywa również rolę zaplecza sanitarnego dla pobliskiej mariny. Obecnie trwa przygotowanie kolejnej inwestycji w Krakowie – toalety przy Rondzie Mogilskim.

Zobacz: Prace nagrodzone w ubiegłorocznej edycji konkursu na projekt toalety w Gdyni.

Wszelkie informacje o konkursie oraz regulamin znajdują się na stronie: www.konkurskolo.pl.

Portal ryneklazienek.pl oraz magazyn Łazienka są patronami medialnymi konkursu.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA