Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

fot. Roca

99 dni i 3 godziny – tyle czasu potrzebowali Bruno i Willy Garcia, żeby ukończyć wyścig Barcelona World Race. Załoga łodzi Fundacji We Are Water płynęła dokoła świata by zwrócić m.in. uwagę na problemy związane z brakiem dostępu do wody pitnej oraz podstawowych urządzeń sanitarnych.

REKLAMA

Załoga We Are Water do samego końca walczyła o utrzymanie 4. pozycji w klasyfikacji, jednak ostatecznie problemy pod koniec wyścigu sprawiły, że uplasowała się na miejscu 5.

Najważniejszym celem braci Garcia było nie tylko ukończenie regat, ale również dotarcie do jak największej liczby osób z informacją o globalnych problemach braku dostępu do wody pitnej oraz podstawowych urządzeń sanitarnych. Pomóc miały w tym południki solidarności, odpowiadające punktom, gdzie Fundacja WAW przeprowadziła swoje projekty.

- Pomimo krótkiego okresu przygotowawczego Bruno i Willy poradzili sobie fantastycznie. Wykazali się nie tylko sprawnością fizyczną i odwagą, ale także ogromnym poświęceniem na rzecz Fundacji. Poprzez swoje zaangażowanie każdego dnia, nieśli informację o świadomym korzystaniu z zasobów wody. Są nie tylko świetnymi żeglarzami, ale przede wszystkim ludźmi, z których wszyscy możemy brać przykład – zauważył Xavier Torres, dyrektor Fundacji We Are Water.

- Kiedy wychodzisz do morza, musisz czuć przed nim respekt. Wiedzieliśmy, że chcemy zakończyć wyścig, dlatego robiliśmy wszystko, aby osiągnąć cel. Oczywiście mieliśmy wiele problemów, ale nie poddaliśmy się i nie traciliśmy ducha walki – podsumował zmagania Bruno Garcia.

Bruno Garcia, z zawodu kardiolog, ma duże doświadczenie w żegludze po wodach basenu Morza Śródziemnego oraz Adriatyku. W 1994r. wziął udział w Transat AG2R w klasie Figaro z bratem Willym, a w 2003 i 2013 – w Mini Transat, kończąc zawody na piątym miejscu. Willy również nie jest profesjonalnym żeglarzem, ale świetnie radzi sobie w tej roli. W swojej karierze zwyciężył w Discovery Router w klasie IMS (1992) oraz w Transgascogne Regatta w klasie mini (2001).  


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA