REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Wykład Daniela Libeskinda podczas wydarzenia organizowanego przez Cermag i Casalgrande Padana

  • Autor: Redakcja Ryneklazienek.pl
  • 09 paź 2017 14:37
Wykład Daniela Libeskinda podczas wydarzenia organizowanego przez Cermag i Casalgrande Padana

Daniel Libeskind wygłosi wykład na Politechnice Poznańskiej podczas wydarzenia organizowanego przez Grupę Cermag i Casalgrande Padana.

REKLAMA

21 października w Poznaniu na terenie Politechniki Poznańskiej odbędzie się pierwsza edycja Forum Archiidee 2017. Wydarzenie to cykl wykładów prowadzonych przez wybitne osobowości świata architektury, designu, nauki i biznesu.

Celem wydarzenia jest zbudowanie platformy wymiany poglądów i doświadczeń o projektowaniu i architekturze oraz skonfrontowanie ich ze światowej sławy architektami i designerami.

Organizatorem Forum jest lider branży wyposażenia wnętrz Grupa Cermag we współpracy z włoskim producentem ceramiki Casalgrande Padana. Gospodarzem przedsięwzięcia jest jedna z najlepszych uczelni technicznych w Polsce,

Politechnika Poznańska. Goście Forum będą mogli wysłuchać wykładów prof. Sławomira Rosolskiego, prof. Edwarda Szczechowiaka, oraz Prezesa Grupy Cermag Tomasza Desko. Gwiazdą wydarzenia i zarazem głównym prelegentem będzie Daniel Libeskind, wybitny architekt, znany z umiejętności uchwycenia pamięci kulturowej w nowoczesnych budynkach. Jego dorobek obejmuje Muzeum Żydowskie w Berlinie czy Strefę Ground Zero w miejscu World Trade Center.

Wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa szkiców słynnego architekta i wiele innych ciekawych instalacji, w tym wystawa prac studentów Politechniki.

 

Daniel Libeskind - . Urodzony w Polsce światowej sławy współczesny architekt. Jako nastolatek wyemigrował do Ameryki, gdzie wraz z rodziną zamieszkał w dzielnicy Bronx. Studiował architekturę w nowojorskim Cooper Union for the Advancement of Science, a w 1972 ukończył studia podyplomowe w dziedzinie historii i teorii architektury na Uniwersytecie w Essex. W 1989 wygrał konkurs na zbudowanie Muzeum Żydowskiego w Berlinie, co spowodowało, że właśnie w tym mieście założył swoją pracownię architektoniczną. W roku 2003 przeniósł pracownię do Nowego Jorku, gdzie uczestniczył w procesie projektowania strefy Ground Zero w miejscu World Trade Center. Trzonem jego działalności jest projektowanie i realizacja wszechstronnych projektów miejskich, kulturalnych i komercyjnych na całym świecie. Pracownia ma w swoim portfolio najróżniejsze budynki, począwszy od muzeów i sal koncertowych, poprzez centra kongresowe czy uniwersytety, na hotelach, centrach handlowych i budynkach mieszkalnych skończywszy. Jego twórczość i idee są tematem wielu artykułów oraz wystaw i mają ogromny wpływ na współczesną architekturę, rozwój miast i kulturę. 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA