REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Wystartowała II edycja Tubądzin Design Awards

  • Autor: Redakcja Ryneklazienek.pl
  • 15 lis 2017 12:04
Wystartowała II edycja Tubądzin Design Awards
Nagrodą w konkursie będzie m.in. wyjazd do Nowego Jorku. Fot. Tubądzin Design Awards
Wystartowała II edycja Tubądzin Design Awards
Wystartowała II edycja Tubądzin Design Awards
Wystartowała II edycja Tubądzin Design Awards

Wystartowała druga edycja Tubądzin Design Awards –międzynarodowego konkursu Grupy Tubądzin, skierowanego do architektów, projektantów oraz studentów architektury i projektowania na uczelniach artystycznych i politechnikach.

REKLAMA

Poprzednia zakończyła się ogromnym sukcesem, mierzonym nie tylko liczbą nadesłanych do konkursu prac (ponad 1300), ale również ilością wspólnych inspiracji, kreatywnych pomysłów uzupełnionych o serię ciekawych spotkań branżowych.

Miniony rok pokazał, że TDA to inicjatywa, którą warto kontynuować. Teraz rozpoczęła się druga edycja międzynarodowego konkursu. Uczestnicy mogą zgłaszać projekty z dziedziny architektury i architektury wnętrz z wykorzystaniem produktów Ceramiki Tubądzin. Konkurs podzielony jest na trzy kategorie:

Unlimited Architecture – dla architektów i projektantów

Young Power – dla studentów architektury, architektury wnętrz i projektowania na uczelniach artystycznych i politechnikach

Everyday Design – dla projektantów pracujących w salonach sprzedaży

Ambasadorką przedsięwzięcia i jednocześnie przewodniczącą jury ponownie została Dorota Koziara – jedna z najwybitniejszych polskich projektantek, zaangażowana w promocję polskiego designu, Art Dyrektor i kurator wystaw Polish Design. Po raz pierwszy w roli jurora pojawił się Boris Kudliĉka – jeden z najbardziej cenionych scenografów teatralnych i filmowych. Projektuje również wnętrza wraz ze swoim ponad 40-osobowym zespołem architektów. W jury TDA zasiadają również: Małgorzata Szczepańska – redaktor naczelna polskiej edycji Elle Decoration, Maciej Mańkowski – członek Związku Polskich Artystów Fotografików, ceniony za osobliwe fotografie autorskie oraz Tomasz Smus - architekt marki Tubądzin.

Aranżacje z wykorzystaniem produktów Ceramiki Tubądzin będzie zgłaszać za pomocą platformy www.tubadzin.pl/design. Konkurs został podzielony na trzy etapy i potrwa do 31 lipca 2018 r. Co kwartał jury będzie wyłaniać po trzech laureatów w kategorii Everyday Design i Young Power oraz cztery najlepsze prace w ramach Unlimited Architecture. Laureaci poszczególnych etapów zostaną zakwalifikowani do finału konkursu.

Zdecydowanie jest o co walczyć. Do wygrania są m.in. wyjazd do Nowego Jorku z osobą towarzyszącą, wysokie nagrody pieniężne oraz wyjazd na prestiżowe targi Salone del Mobile, staż w studio Dorota Koziara w Mediolanie, czy też w Villa International Peter Bokor w Budapeszcie. Podczas poprzedniej edycji łączna pula nagród wyniosła 200 tysięcy złotych.

- Dzięki zwycięstwu w TDA upewniłam się, że w mojej pracy idę we właściwym kierunku, a wyjazd na targi Salone del Mobile do Mediolanu dał mi moc inspiracji – mówiła Justyna Kasperska, architekt wnętrz, która zdobyła I miejsce w kategorii Inwestycje w poprzedniej edycji TDA. Ten projekt Grupy Tubądzin to nie tylko wymiana cennych doświadczeń, mnóstwo inspiracji i zacieśnienie relacji ludzi z branży. Konkurs oraz spotkania środowisk architektów i projektantów dają możliwość wspólnego stworzenia nowej jakości designu, a także sprzyjają promocji najlepszych twórców w Polsce i na świecie.

-Tubądzin jest firmą, która stawia design na bardzo ważnym miejscu. Już druga edycja międzynarodowego konkursu TDA jest znakomitą okazją dla architektów, projektantów polskich i zagranicznych do tego żeby razem  z nami wpłynąć na to jak ulepszyć naszą rzeczywistość. W końcu to jak zaprojektujemy najbliższe otoczenie człowieka, nasz świat wpływa na to jacy jesteśmy - mówi Dorota Koziara.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli dotychczas: Stowarzyszenie Architektów Rzeczypospolitej Polskiej, Politechnika Łódzka oraz Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi. Więcej informacji o Tubądzin Design Awards można znaleźć na platformie www.tubadzin.pl/design.

 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA