REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Zadaniem projektantów jest wyznaczanie nowych granic

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 08 lip 2016 14:45
Zadaniem projektantów jest wyznaczanie nowych granic
fot. Laufen

Laufen po raz kolejny zorganizował sympozjum poświęcone architekturze, sztuce, designowi i innowacjom. Uczestnicy szukali odpowiedzi na pytanie jak kreować innowacje w designie.

REKLAMA

W programie wydarzenia pn. "Architecture During Art" znalazły się m.in. dyskusje na temat cyfryzacji i nowych technologii budowlanych. Jak zauważa organizator spotkania - w dzisiejszych czasach obszar architektury wymaga intensywnej wymiany myśli i wiedzy między sferą badań technologicznych i praktykującymi architektami, a także interdyscyplinarnej współpracy między architektami, inżynierami, znawcami sztuki i specjalistami w dziedzinie cyfrowych możliwości produkcyjnych. Zadaniem architektów jest wyznaczanie nowych granic, które zmieniających utarte schematy w architekturze.

Dlatego uczestnicy sympozjum Laufen próbowali odpowiedzieć m.in. na pytanie jak architekci mogą poruszać się na obszarze designu rozumianego jako proces, którego punktem wyjścia jest nieznane terytorium.

W dyskusji panelowej wzięli udział architektci, naukowcy, historyk sztuki i wydawcy: Benjamin Dillenburger - profesor cyfrowych technologii budowlanych na ETH w Zurychu, Christian Kerenz - profesor architektury i projektowania na ETH w Zurychu, Ruy Ohtake - brazylijski architekt, a dyskusję moderowały Anh-Linh Ngo - architekt, autorka i redaktorka wydawnictwa aRCH+ poświęconego architekturze i urbanistyce oraz Sandra Oehy - historyk sztuki.

Spotkanie pod hasłem "Architecture During Art" odbyło się 16 czerwca głównej siedzibie marki - Laufen Forum w Szwajcarii.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie

Komentarze

  • Szanowni Państwo!
    Jężeli temat dotyczy wyznaczania nowych granic rozwojowych nie wystarczą już w obecnej czasoprzestrzeni zmysły samych architektów. Nowatorstwo łączone powinno być z rozwojem medycyny i przystosowaniem człowieka do życia pod wodą na stałe zastępując wysłużone już butle mechanizmami które jak skrzela u ryby uzyskiwać będą tlen z wody do oddychania.Jest mało na ten temat nowinek a sygnały o takich możliwościach przekazywł w swoim czasie Vladimir Chebotaryov i Gennadi Kazansky.
    • gustaw, 2016-07-08 23:23:31

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA