Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Zaprojektuj produkt i wygraj 20 tys. zł

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 21 cze 2016 11:19
Zaprojektuj produkt i wygraj 20 tys. zł
Wystawa make me! na Łódź Design Festival 2015

Jeszcze do 10 lipca przyjmowane są zgłoszenia do konkursu make me! organizowanego przez Łódź Design Festival. Zgłosić się mogą wszyscy młodzi projektanci, którzy nie ukończyli 35 lat.

REKLAMA

Konkurs składa się z dwóch etapów. W pierwszym jury na podstawie przesłanych zgłoszeń wybierze projekty zakwalifikowane do wystawy, która zostanie pokazana na ŁDF 2016. W drugim etapie jury na podstawie przesłanych na wystawę obiektów zdecyduje o przyznaniu I nagrody:  20 000 PLN Paradyż Award, której fundatorem jest Ceramika Paradyż, wieloletni mecenas festiwalu.
Jury kieruje się kilkoma kryteriami wyboru.

Najważniejszym jest oryginalność rozwiązania projektowego i innowacyjność. Produkt powinien być odpowiedzią na potrzebę użytkownika, stanowić rozwiązanie jakiegoś problemu. Doceniane jest innowacyjne zastosowanie dostępnych materiałów bądź zmiana kontekstu użycia istniejącej już rzeczy. Ważne są też walory estetyczne – sam, nawet doskonały w założeniu projekt, nie wystarczy, powinien być również miły dla oka i wygodny w obsłudze. Dodatkowym atutem jest pozytywna ocena możliwości wdrożenia zgłoszonego projektu do produkcji.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 10.07.2016 r. Lista projektów zakwalifikowanych do drugiego etapu oraz jednocześnie do wystawy zostanie ogłoszona na www.lodzdesign.com 8.08.2016 r. Ostatnie obrady jury odbędą się 13.10.2016 r, tego samego dnia podczas wieczornej gali otwarcia Łódź Design Festival zostanie ogłoszony zwycięzca nagrody głównej. Co roku przyznawane są także inne wyróżnienia, zarówno rzeczowe, jak i finansowe - fundatorami nagród dodatkowych są: Interprint, Aquaform oraz Nowy Styl.

Aby wziąć udział w konkursie make me! należy przede wszystkim mieć nietuzinkowy projekt, wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz wnieść opłatę rekrutacyjną w wysokości
150 zł. Po zakwalifikowaniu do drugiego etapu należy także przesłać prototyp, na podstawie którego jury dokona ostatecznego wyboru, i który zostanie zaprezentowany na konkursowej wystawie.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA