REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Zehnder sprzedaje jedną ze swoich fabryk, zapowiada redukcje zatrudnienia i cięcie kosztów

  • Autor: Anna Raducha-Romanowicz
  • 15 lip 2015 08:51
Zehnder sprzedaje jedną ze swoich fabryk, zapowiada redukcje zatrudnienia i cięcie kosztów
fot. Zehnder

Grupa Zehnder, nieusatysfakcjonowana swoimi wynikami finansowymi, wprowadza kompleksowy pakiet środków mających na celu zmniejszenie kosztów i zwiększenie efektywności.

REKLAMA

Sprzedaż i zyski Grupy Zehnder w pierwszej połowie roku 2015 osiągnęły poziom poniżej jej oczekiwań. Wymagające warunki rynkowe, stagnacja w w branży budowlanej, spadek popytu w branży grzewczej oraz negatywne warunki kursowe (uwolnienie kursu szwajcarskiego franka) sprawiły, że Grupa podjęła decyzję o wprowadzeniu w życie środków zmierzających do zwiększenia swej efektywności i dochodowości.

Optymalizacja obejmie zarówno produkcję, jak i handel.

Cel ten Grupa realizuje m.in. poprzez sprzedaż zakładu produkcyjnego w Châlons-en-Champagne we Francji. Nowy właściciel będzie kontynuować działalność zakładu i pozostanie ważnym dostawcą Grupy Zehnder.

Zamknięte zostaną lokalizacje Grupy w Rustington w Wielkiej Brytanii i we włoskim Vedelago. Ich działalność przejmą krajowe spółki zależne. Produkcja i rozwój produktu ComfoBox będzie przeniesiona ze Szwajcarii do partnera ulokowanego w strefie euro.

Grupa Zehnder zapowiedziała redukcję zatrudnienia o w sumie ok. 10% w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Redukcja będzie realizowana w sposób społecznie odpowiedzialny, w miarę możliwości poprzez naturalną fluktuację lub wcześniejszą emeryturę.

Jednocześnie Grupa Zehnder zapewnia, że strategiczne inwestycje i projekty będą kontynuowane i będą rozwijane nowe segmenty rynku.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA