REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Zehnder zainwestuje 20 mln euro w nową fabrykę

  • Autor: Anna Raducha-Romanowicz
  • 09 maj 2016 15:11
Zehnder zainwestuje 20 mln euro w nową fabrykę
fot. Zehnder

Grupa Zehnder zamierza zainwestować 20 milionów euro w budowę nowej fabryki grzejników łazienkowych.

REKLAMA

Ze względu na duży międzynarodowy popyt na łazienkowe grzejniki drabinkowe/ suszarki do ręczników, Zehnder postanowił zainwestować w nowy zakład produkcyjny wytwarzający ten typ produktów. Fabryka powstanie w miejscowości Manisa w Turcji.

Podpisany już został list intencyjny na zakup działki o powierzchni ok 40 tys. mkw znajdującej się w strefie przemysłowej w mieście Manisa, około 30 km na północny-wschód od Izmiru, gdzie Grupa Zehnder obecnie prowadzi działalność w wynajętych lokalach.

Nowa fabryka ma mieć powierzchnię około 16 tys. mkw. Całkowita wartość inwestycji ma wynieść 20 mln euro. Fabryka rozpocznie działalność w 2018 roku.

Nowy zakład powstaje, aby umożliwić podwojenie obecnej rocznej wielkości produkcji. Przede wszystkim będzie dostarczał produkty na rynek Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch i Francji.

Równocześnie, większy nacisk zostanie położony na rozwój sprzedaży w samej w Turcji, kraju posiadającym około 80 mln mieszkańców.

- Nowa fabryka w Turcji jest inwestycją długoterminowo wzmacniającą naszą międzynarodową konkurencyjność oraz pozycję lidera w segmencie grzewczym - wyjaśnia Dominik
Berchtold, prezes Zehnder Group.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA