REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Znamy temat kolejnej wystawy zbiorowej na Cersaie 2016

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 13 cze 2016 15:19
Znamy temat kolejnej wystawy zbiorowej na Cersaie 2016

Po raz trzeci na międzynarodowych targach Cersaie w Bolonii będzie można obejrzeć tematyczną wystawę zbiorową. Kuratorami wystawy są Angelo Dall'Aglio i Davide Vercelli.

REKLAMA

CER-Sail - tak będzie się nazywać tegoroczna wystawa tematyczna na bolońskich targach Cersaie, które odbędą się w dniach 26-30 września 2016 roku. Jej tematem będą włoskie obszary portowe.

Dzięki 8 tysiącom km linii brzegowej, Włochy mają potencjał, aby stać się największym i najlepiej zorganizowanych naturalnym węzłem transportu morskiego w rejonie Morza Śródziemnego. Z tego powodu w 2014 roku włoska Rada Ministrów przyjęła Krajowy Plan Strategiczny dotyczący portów i logistyki, który miał na celu zwiększenia konkurencyjności systemu portowego oraz promowanie rozwoju transportu towarowego i pasażerskiego w ramach procesu racjonalizacji.

Znaczenie tego sektora dla włoskiej gospodarki wykazał raport tamtejszego Ministerstwa Transportu z 2014 roku: we Włoszech odbywa się 13% całego ruchu towarowego morskiego UE; w tym kraju drogą morską podróżuje rocznie 41 milionów pasażerów (20% ogółu UE), w tym 10,4 mln turystów. Około miliona osób zatrudnia we Włoszech sektor logistyki portów.

Projekt zaproponowany przez CER-Sail - Italian Style Concept jest inspirowany greckimi i rzymskimi portami świata klasycznego. Przedstawia on nowe koncepcje zmierzające do przebudowy i modernizacji terenów portowych we Włoszech, w tym przystani rekreacyjnych i portów handlowych.

W rezultacie, porty nie będą już postrzegane wyłącznie jako miejsca tranzytu, ale jako przestrzenie, które mogą być wykorzystywane przez cały rok. Zostaną one przedstawione jako żywe, tętniące życiem miejsca, gdzie można wypić aperitif o zachodzie słońca lub zjeść obiad z rodziną. Będą tu też obszary przewidziane na spotkania biznesowe i konferencje.

Wystawa Cer-Sail - Italian Style Concept zajmie przestrzeń 1500 metrów kwadratowych w hali nr 30. Będzie to wspólna ekspozycja firm z różnych branż: od mody po ceramikę.


REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA