REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

5 pomysłów na porządek w łazience

  • Autor: Anna Usakiewicz
  • 07 wrz 2016 00:00
5 pomysłów na porządek w łazience
System stabilizacji OrgaStore 410 zabezpieczy zawartość podczas otwierania i zamykania wysokiej szuflady szuflady. Ważnym kryterium wyboru szuflady łazienkowej powinna być również funkcja pełnego wysuwu. Fot. Hettich
5 pomysłów na porządek w łazience
5 pomysłów na porządek w łazience
5 pomysłów na porządek w łazience
5 pomysłów na porządek w łazience
5 pomysłów na porządek w łazience

Codzienne czynności w łazience będą przebiegały sprawnie i szybko, jeżeli zwrócimy więcej uwagi na sposób przechowywania. Z pomocą przyjdą praktyczne meble łazienkowe.

REKLAMA

Jeżeli zawczasu nie zaplanujemy odpowiedniego rozmieszczenia naszych różnych – małych i większych – rzeczy w łazience, w przyszłości możemy borykać się z codziennym problemem chaosu, który może wpływać na nasz poranny nastrój, a nawet punktualność. Jak zaplanować przechowywanie w łazience, aby uprzyjemnić i ułatwić sobie poranną (i nie tylko) toaletę?

Praktyczne półki

Aby nasze codzienne czynności w łazience przebiegały sprawnie i szybko, warto sobie zorganizować praktyczne umiejscowienie poszczególnych potrzebnych nam przyborów. Pomogą w tym szafki łazienkowe, mogące pomieścić spore ilości kosmetyków, przyborów higienicznych a nawet zapasy czystych ręczników. By najmniejsze fiolki i buteleczki nie zagubiły się, warto je dodatkowo posegregować i schować w praktyczne pojemniki lub koszyki. Ciekawym rozwiązaniem są półki wewnętrzne szafek wykonane ze szkła, dzięki którym otrzymamy optymalny porządek i świetną widoczność wszystkich drobiazgów.

Pojemne szuflady

Niezależnie od tego, czy mówimy o domu czy mieszkaniu, współczesne łazienki najczęściej mają ograniczoną powierzchnię. W związku z tym często mamy problem z umieszczeniem w łazience większej ilości mebli. Meblem, który zmieści się w każdej, nawet najmniejszej polskiej łazience, jest szafka podumywalkowa. Półki lub szuflady w takiej szafce powinny być zaprojektowane w taki sposób, aby pomieściły jak najwięcej przyborów toaletowych lub ręczników. Świetnym rozwiązaniem jest szuflada w szafce podumywalkowej na całej szerokości umywalki, w której sprawnie pomieścimy wszystkie potrzebne przedmioty.

Uchylne kosze

Już na etapie planowania rozkładu łazienki warto się zastanowić, jak zorganizować miejsce na przechowywanie brudnej bielizny. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem od wolno stojącego kosza jest kosz wbudowany w szafkę-słupek, zapewniający dyskretne i niewidoczne dla gości miejsce na rzeczy przeznaczone do prania. Użytkowanie takiego kosza jest wyjątkowo wygodne – zarówno przy wrzucaniu, jak i wyjmowaniu rzeczy po prostu odchylamy drzwiczki i mamy komfortowy dostęp. Ponadto takie rozwiązanie powoduje, że w naszej łazience nie mamy zbyt wielu dodatkowych, mniejszych elementów typu mobilny worek lub mało efektowny pojemnik na bieliznę.

Źródło: Aquaform


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA