REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

AGD przyjazne domownikom: pralka dla alergika

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 11 sie 2016 15:07
AGD przyjazne domownikom: pralka dla alergika
Pralka KFWM 856141. Fot. Kernau
AGD przyjazne domownikom: pralka dla alergika
AGD przyjazne domownikom: pralka dla alergika
AGD przyjazne domownikom: pralka dla alergika

Jak skutecznie pozbyć się alergenów z ubrań? Trzeba je odpowiednio prać. Skuteczne pranie możliwe jest jednak tylko przy wykorzystaniu nowoczesnej pralki dla alergików.

REKLAMA

Alergia to problem, który utrudnia codzienne życie w wielu dziedzinach. Szkodliwe alergeny gromadzą się w wielu miejscach, a w tym również w odzieży, która z racji użytkowania narażona jest na obecność najrozmaitszych pyłków i roztoczy.

Roztocza i alergeny gromadzące się w odzieży

W ubraniach gromadzą się różne zanieczyszczenia. Związane jest to oczywiście z tym, że w odzieży poruszamy się po wielu miejscach. Alergicy mają więc nie lada problem, ponieważ odzież z nagromadzonymi bakteriami bardzo im szkodzi. Konieczne jest więc odpowiednie pranie tekstyliów. Lista alergenów i substancji, które wywołują alergię jest bardzo długa i tylko odpowiednio przystosowany do tego program pozwoli skutecznie pozbyć się tych wszystkich niechcianych roztoczy. Pranie odzieży dla alergików możliwe jest tylko przy wykorzystaniu odpowiedniej pralki. Pranie ręczne, albo nawet z użyciem tradycyjnego programu, nie doczyści tekstyliów tak skutecznie jak odpowiednio dobrany do tego program.

Pralki ze specjalnym programem prania dla alergików znaleźć można w ofercie marki Kernau. Świetnym modelem będzie na przykład KFWM 642102. Jest to pralka wyposażona w innowacyjny system anti alergic, który potwierdzony został certyfikatem Allergy UK. To co wyróżnia ten system, to wysoka skuteczność - usuwa on bowiem wszystkie siedem alergenów i cztery typy bakterii, które występują najczęściej. Takie rozwiązanie gwarantuje, że tekstylia wyprane będą bardzo dokładnie, a alergicy nie będą w żaden sposób narażeni na szkodliwe dla nich zarazki i bakterie.

Pralka ta wyposażona jest jeszcze w kilkanaście innych programów, które gwarantują skuteczne pranie odzieży. To jednak nie jedyny model z oferty KERNAU, który przystosowany został do potrzeb alergików. Inną tego typu pralką jest model KFWM 856141. To również sprzęt AGD przyjazny alergikom z systemem anti alergic. I to nie jedyna zaleta tej pralki. Kolejną, jest innowacyjny program 12 minut, który stworzony został specjalnie do odświeżania tkanin lekko zabrudzonych i delikatnych. Pralka będzie więc doskonałym rozwiązaniem nie tylko dla alergików, ale dla wszystkich użytkowników, którzy cenią sobie bardzo funkcjonalne rozwiązania.

Bardzo ważny etap – płukanie

Niezwykle ważnym elementem prania odzieży i tekstyliów alergików jest oczywiście płukanie. To końcowy etap, który dokładnie wypłukuje wszelkie alergeny, roztocza, zabrudzenia i zanieczyszczenia. Płukanie musi być więc bardzo intensywne. Pralki dedykowane specjalnie dla alergików zapewniają bardzo sprawne i efektywne płukanie, co jest najlepszym zakończeniem całego etapu prania.

Dziecko z alergią

Pralka dla alergika sprawdzi się przede wszystkim, kiedy z alergią boryka się nasze dziecko. Bardzo ważne jest bowiem, aby u tych najmłodszych osób skutecznie hamować rozwój uczuleń i zapobiegać pojawianiu się ich widocznych objawów, poprzez znaczące ograniczenie kontaktu z wszelkim alergenami i roztoczami. Odpowiednie pranie jest więc tutaj koniecznością. Co więcej, w przypadku dzieci nie chodzi tylko o odzież. Odpowiednio prać należy też każdą pościel, koce, a także zabawki pluszowe.

Wiele osób zapomina niestety, że pluszowe misie i maskotki, które dziecko uwielbia, to olbrzymie siedlisko bakterii, alergenów i roztoczy. Maluch bawiąc się, nie zwraca uwagi na to, gdzie upada mu zabawka. Po prostu podnosi ją i bawi się nadal. Natomiast wszelkie zanieczyszczenia nagromadzone na maskotce bardzo niekorzystnie oddziałują na jego zdrowie.

Trzeb więc co jakiś czas wyprać wszystkie pluszowe zabawki przy wykorzystaniu programu dla alergików. Takie rozwiązanie sprawdzi się nawet dla dzieci, które nie borykają się z alergią. Nowoczesne pralki umożliwiają wypranie każdego misia bez obaw o uszkodzenie zabawki. Tak więc po praniu dziecko będzie mogło cieszyć się na nowo zabawą świeżym i wyczyszczonym pluszakiem.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA