REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Armatura bezdotykowa – do umywalek i pisuarów

  • Autor: Małgorzata Nietupska
  • 23 cze 2016 12:00
Armatura bezdotykowa – do umywalek i pisuarów
Bateria bezdotykowa umywalkowa Bora Sensor Ferro oraz bezdotykowy dozownik do mydła w płynie.
Armatura bezdotykowa – do umywalek i pisuarów
Armatura bezdotykowa – do umywalek i pisuarów
Armatura bezdotykowa – do umywalek i pisuarów
Armatura bezdotykowa – do umywalek i pisuarów
Armatura bezdotykowa – do umywalek i pisuarów

Przyzwyczailiśmy się już, że w miejscach użyteczności publicznej na ogół montowana jest bezdotykowa armatura łazienkowa. Plusy tego rozwiązania są oczywiste – przemawiają za nim przede wszystkim względy higieniczne i ekonomiczne. Oto propozycje baterii bezdotykowych firmy Ferro.

REKLAMA

W galeriach handlowych, biurowcach i budynkach służby zdrowia, w miejscach gdzie przebywa duża liczba osób i gdzie najłatwiej o kontakt z chorobotwórczymi bakteriami, bezdotykowe baterie umywalkowe są już standardem. Coraz częściej baterie bezdotykowe są montowane także w prywatnych łazienkach.

Firma Ferro posiada w swej ofercie szeroki wybór bezdotykowej armatury. Oprócz baterii umywalkowych i pisuarowych, oferuje również mieszacze wody i piloty sterujące, pozwalające na zindywidualizowanie sposobu działania w zależności od potrzeb konkretnego użytkownika.

Zwolennicy absolutnej higieny doceniają obecne na rynku od 2014 roku urządzenia z serii Sirocco Sensor. To kolekcja baterii, w których strumień wody uruchamiany jest wtedy, gdy zamontowany w nich czujnik rozpoznaje obiekt - na przykład ręce umieszczone pod wylewką baterii – a zamyka się po ich usunięciu z pola jego działania. Przepływ wody wynosi w nich zaledwie 5 litrów na minutę.

Rozwiązania sprawdzone w serii Sirocco zastosowane zostały we wprowadzonych w 2015 roku do oferty Ferro bateriach serii Mistral i Bora. To doskonały przykład proekologicznego wykorzystania nowoczesnych technologii w branży sanitarnej.

Kilka modeli baterii bezdotykowych przeznaczonych jest do zastosowania w miejscach, do których woda dostarczana jest do urządzenia w postaci wstępnie zmieszanej – są to niektóre wersje Sirocco Sensor i Bora Sensor.

Jeśli zaś do baterii doprowadzona jest woda ciepła i zimna, warto skorzystać z modelu Mistral Sensor wyposażonego we wbudowany mieszacz lub z baterii typu Pre-Mixed z serii Sirocco i Bora Sensor, wyposażonych w mechaniczny mieszacz zewnętrzny MM10. Bardziej zaawansowana technologia została zastosowana mieszaczu termostatycznym MT15B, w którym temperatura jest ustawiana w zakresie 30-70°C, bez możliwości ingerencji przez osoby nieupoważnione do sterowania systemem.

Jeden mieszacz MT15B zaopatrzy w wodę do 5 baterii bezdotykowych, jest więc urządzeniem bardzo wydajnym. Warto zaznaczyć, iż Bora to pierwsza bezdotykowa bateria Ferro montowana do ściany.

Dopełnieniem wyposażenia łazienki w urządzenia działające na zasadzie detekcji są zawory pisuarowe Zephyr występujące w wersji podtynkowej lub natynkowej, a także bezdotykowe dozowniki na mydło w płynie Mistral i Bora, które stylistyką pasują do baterii należących do obu serii.

Zastosowane w nich rozwiązania nie tylko dają poczucie bezpieczeństwa i komfortu dla użytkownika – są również wygodne w obsłudze dla administratorów. Niewątpliwym ułatwieniem sterowania ustawieniami tych urządzeń są dedykowane do nich piloty dla zaworów i baterii i dla dozowników.

Z ich pomocą można ustawić zasięg detekcji, czas zabezpieczenia przed długotrwałym wypływem wody i czas blokady przed kolejnym użyciem, a także opóźniać włączanie i czas spłukiwania dla zaworów pisuarowych. Można również zaprogramować cykliczne spłukiwanie oczyszczające zapobiegające zastojowi wody w rurach. W przypadku dozowników na mydło jeden pilot pozwala ustawić objętość dawki wypływającego mydła i wypełnić nim układ po napełnieniu wspólnego zbiornika.

Armatura bezdotykowa to przede wszystkim duże oszczędności w skali roku. Nowoczesne rozwiązania zapewniają napowietrzony, komfortowy przepływ około 5 litrów wody na minutę, przy ciśnieniu 3 bar (klasyczna bateria łazienkowa – to około 12 l/min). Po roku użytkowania armatury bezdotykowej nasze koszty poniesione na jej zakup się zwracają.


Zdjęcia: Ferro


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA