REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Baterie łazienkowe: nowość w kolorze ciemnej platyny

  • Autor: Redakcja Łazienka.pl
  • 13 wrz 2017 14:29
Baterie łazienkowe: nowość w kolorze ciemnej platyny
Fot. Dornbracht
Baterie łazienkowe: nowość w kolorze ciemnej platyny
Baterie łazienkowe: nowość w kolorze ciemnej platyny
Baterie łazienkowe: nowość w kolorze ciemnej platyny
Baterie łazienkowe: nowość w kolorze ciemnej platyny

Baterie łazienkowe mogą przyjmować rozmaite kolory. Niemiecka marka wprowadziła nowość w odcieniu ciemnej platyny w matowym wykończeniu.

REKLAMA

Dornbracht uzupełnia swoje portfolio wysokiej jakości wykończenia powierzchni o nowy wariant: ciemną matową platynę. Naturalność i oryginalność ciemnego, ciepłego koloru, poszerzają zakres indywidualnych możliwości projektowych w łazience. Ciemna matowa platyna wyróżniająca się lekko szczotkowanym jedwabiście matowym wykończeniem daje uczucie niezwykłości i elegancji, stwarzając zmysłowy ton w łazience. Nowe wykończenie – ciemna matowa platyna – będzie dostępne od listopada, początkowo wyłącznie dla serii armatury Vaia.

Dornbracht to wybitne kompetencje w zakresie wykończenia powierzchni – zarówno pod względem jakości jak i różnorodności. Oferowany wybór powierzchni, który producent premium zapewnia do wszystkich swoich projektów armatur wyróżnia się pod wieloma względami. Wyjątkowa intensywność i głębokość barw wykończeń firmy Dornbracht opierają się na indywidualnym rozwoju i kompozycji kolorów oraz na złożonej ręcznej produkcji.

Rzemiosło najwyższej jakości

Aksamitne wykończenie nowej ciemnej matowej platyny uzyskuje się w specjalnym procesie matowania, który Dornbracht opracował specjalnie dla delikatnego, miękkiego kształtu baterii Vaia. Armatura jest wykonana z najlepszego mosiądzu, a każda jej część jest obrabiana ręcznie w ustalonym kierunku przed nałożeniem powierzchni. Zapewnia to, że poszczególne części wykończenia osadzają się w najdelikatniejszych szczelinach pod pociągnięciem szczotki. Dzięki tej sekwencji przetwarzania, specyficznej dla firmy Dornbracht i wymagającej najwyższego technologicznego i rzemieślniczego know-how, struktura pozostaje nienaruszona i nabiera niezwykłego wyglądu.

Uniwersalne możliwości projektowe

Dornbracht postrzega wykończenie powierzchni obok kształtu projektu jako niezależny wymiar projektowania produktu. Wybór materiałów ma istotny wpływ na styl i efekt przestrzenny: i tak w zależności od wykończenia powierzchni, armatura w łazience może decydować o tym, czy wnętrze jest ponadczasowe i eleganckie, chłodne i nowoczesne, czy też zmysłowe i ciepłe. Mogą harmonijnie podkreślić styl lub stworzyć fascynujące ekstremalne przeciwieństwo.

Równoważący i ziemisty: ciemna matowa platyna

Rozważania te znalazły odzwierciedlenie podczas opracowania nowego wykończenia – ciemnej matowej platyny. Skoordynowana z nową serią armatury Vaia, która łączy elementy stylu klasycznego i progresywnego, ciemna matowa platyna daje efekt harmonii i ziemi. Ciepły kolor podkreśla miękki, wyważony język formy armatury i działa jako element łączący różne style.

Symbioza kolorów i kształtów

Opierając się na projektach nowojorskiego architekta Rafaela Cárdenasa, Mike Meiré Dyrektor Kreatywny opracował architekturę łazienki, w której Vaia działa jako element łączący różne style. Zgodnie z trendem projektowania wnętrz „Transitional Style” Vaia w wykończeniu ciemna matowa platyna zaprezentowana została w środowisku pełnym kontrastów: w otoczeniu pozornie organicznej, katedralnej architektury Vaia pojawia się na monolitycznej umywalce soliterowej, wykonanej z kostek różnych materiałów, takich jak marmur czy przydymione szkło. Kątowa forma strefy mycia kontrastuje z językiem formy armatury, jak również z pełną łuków architekturą. Cegła, jeden z najstarszych elementów budowlanych, tworzy dramatyczne tło dla jedwabistego wykończenia w ciemnej matowej platynie.

Źródło: Dornbracht


REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA