REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Baterie umywalkowe do zadań specjalnych

  • Autor: Małgorzata Nietupska
  • 29 cze 2016 14:00
Baterie umywalkowe do zadań specjalnych
Bateria umywalkowa z wyciąganym prysznicem Signatur Hansa. Fot. Hansa
Baterie umywalkowe do zadań specjalnych
Baterie umywalkowe do zadań specjalnych
Baterie umywalkowe do zadań specjalnych
Baterie umywalkowe do zadań specjalnych
Baterie umywalkowe do zadań specjalnych

Zmiana postrzegania roli łazienek w przestrzeni domowej zdecydowała o poszerzeniu funkcjonalności stworzonego z myślą o nich wyposażenia. Szczególnie w przypadku jednego z najczęściej użytkowanego – baterii umywalkowej.

REKLAMA

Rola współczesnych łazienek nie ogranicza się już do wykonywania w nich czynności higienicznych. Zabiegi pielęgnacyjne, relaks po ciężkim dniu, przygotowanie do sprzątania innych pomieszczeń domu - to tylko niektóre z aktywności wymagających odpowiedniego wyposażenia.

Aranżując punkt o wysokiej częstotliwości użytkowania – taki jak strefa umywalkowa - wysokie wymagania stawiamy przede wszystkim armaturze. Wśród aspektów jakimi cechują się innowacyjne rozwiązania, wyróżniają się funkcjonalności umożliwiające utrzymanie wysokiego poziomu higieny wnętrza oraz zapewniające domownikom komfort wykonywania codziennych czynności. O jakich bateriach mowa?

Baterie bezdotykowe

Obecne dotychczas głównie w miejscach użytku publicznego, baterie bezdotykowe coraz częściej pojawiają się także w domowych wnętrzach.

- Specyfika ich działania opiera się na automatycznym sterowaniu za pomocą zaworu elektromagnetycznego, uruchamianego poprzez fotokomórkę. Zamknięcie dopływu po określonym czasie eliminuje ryzyko marnowania wody w wyniku złych nawyków domowników, np. pozostawiania strumienia podczas mycia zębów – tłumaczy Aneta Dziedzina, ekspert Grupy Armatura.

Co równie ważne, brak konieczności każdorazowej regulacji intensywności oraz temperatury wody przy pomocy tradycyjnego uchwytu, przyczynia się do skrócenia czasu jaki poświęcamy na to przy tradycyjnych bateriach. Może to przynieść zauważalne oszczędności.

- Najczęściej wyróżnianą zaletą armatury bezdotykowej są jednak kwestie higieniczne. Dzięki wyeliminowaniu konieczności dotykania uchwytu przy regulacji strumienia, ryzyko przeniesienia drobnoustrojów z baterii na dłonie jest minimalne – dodaje ekspert.

Dzięki temu, tego typu armatura znajduje zastosowanie w łazienkach użytkowanych przez domowników wrażliwych na obecność bakterii. Jest polecana także osobom, które ze względu na ograniczoną mobilność, mają problem z obsługą tradycyjnych uchwytów, jak np. dzieci, seniorzy czy niepełnosprawni.

Baterie specjalne

Komfort obsługi i zachowanie wysokiego poziomu higieny to także główne wyróżniki baterii specjalnych. Ich konstrukcja łączy standardowy korpus z wyprofilowanym uchwytem o ergonomicznej końcówce.

Ułatwia tym samym regulowanie parametrów strumienia wody i minimalizowanie konieczności dotykania baterii, a tym samym – przenoszenia bakterii na dłonie. Dzięki wydłużonej formie uchwytu, tego typu armatura stanowi także funkcjonalne rozwiązanie dla łazienek, z których korzystają osoby niepełnosprawne.

W zestawieniu ze specjalną umywalką o wyprofilowanej przedniej krawędzi, zapewni wysoki komfort użytkowania strefy umywalkowej i wygodny dostęp do baterii, kosmetyków i akcesoriów znajdujących się na powierzchni ceramiki.

Baterie z natryskiem typu bidetta

Choć bidety to rozwiązanie stosowane najczęściej w większych pomieszczeniach, mały metraż łazienki nie musi przesądzać o konieczności zrezygnowania z tego typu higienicznych rozwiązań. - Funkcjonalną alternatywą dla osobnej ceramiki jest bateria umywalkowa z natryskiem bidetta, pozwalająca przełączyć strumień z wylewki na rączkę natrysku.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA