Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Czyszczenie parą – sposób na czystą łazienkę

  • Autor: Judyta Kokoszkiewicz
  • 27 kwi 2016 09:01
Czyszczenie parą – sposób na czystą łazienkę
SSNV 1400 STEAMJET – urządzenie typu 2w1, służy jako bezworkowy odkurzacz oraz mop parowy; w zależności od rodzaju czyszczonej powierzchni można ustawić 3 stopnie pary; zapewnia higieniczną czystość bez użycia detergentów; 649 zł. Fot. Hoover
Czyszczenie parą – sposób na czystą łazienkę
Czyszczenie parą – sposób na czystą łazienkę
Czyszczenie parą – sposób na czystą łazienkę
Czyszczenie parą – sposób na czystą łazienkę
Czyszczenie parą – sposób na czystą łazienkę

Zaletą czyszczenia parą jest nie tylko uzyskanie czystych powierzchni. To także możliwość dezynfekcji czy usunięcia nieprzyjemnych zapachów w łazience. Parownice stanowią zbiór różnych urządzeń do sprzątania.

REKLAMA

Wszystkie je łączy fakt, że w trakcie pracy wytwarzają parę o temperaturze ok. 100°C pod ciśnieniem 1,5-3,5 barów. Będziemy mieli pewność, że umyte powierzchnie staną się higienicznie czyste. W zależności od potrzeb, mamy wybór spośród całej grupy parownic. Urządzenia różnią się wielkością oraz zastosowaniem. Jeśli chcemy dokładnie wyczyścić podłogę z kamienia lub obłożoną płytkami ceramicznymi, świetnie sprawdzą się mopy parowe ze zbiornikami na wodę o pojemności ok. 0,35-0,7 l. Około 15-30 minut nieustannej pracy wystarczy, by dokładnie umyć powierzchnie.

Łatwa obsługa takich urządzeń jest podobna do odkurzaczy pionowych, z tą jednak różnicą, że po uruchomieniu mopa parowego musimy odczekać ok. pół minuty na wytworzenie pary. Z pewnością przydatne okażą się też dodatkowe akcesoria, jak nakładki, ściereczki oraz końcówki do trudno dostępnych miejsc. 

Poręczne czyściki

Gdy potrzebujemy urządzenia małego i poręcznego, doskonałe będą lekkie czyściki. Mała waga (ok. 1,2-3 kg) takiego sprzętu pozwala na trzymanie ich w ręku w czasie pracy. Pomogą wyczyścić fugi między płytkami czy zabrudzoną podłogę pod umywalką. Dzięki wbudowanym pojemnikom na wodę o małej pojemności (ok. 0,2-0,3 l), możemy sprzątać przez ok. 10-20 min. Dodatkową zaletą jest fakt, że końcówki czyścika są wymienne. Zazwyczaj to węże z pistoletami, szczotki i przedłużki.

Wygodne parownice

Czyszczenie zabrudzonych baterii łazienkowych, okolic WC oraz strefy prysznica będzie łatwiejsze, gdy wybierzemy wszechstronne parownice. Te przypominające wyglądem odkurzacze urządzenia zazwyczaj łatwo przesuwać (dzięki wmontowanym kółkom). Bardziej poręczne modele (maksymalna ich waga to 6 kg) można też przenosić za wygodny uchwyt, by szybciej dostać się do trudno dostępnych zakamarków łazienki. Pracę przez ok. 30-40 minut zapewnia większa pojemność zbiorników wodnych (ok. 0,5-1,5 l). Do bardziej skomplikowanych prac porządkowych (nie tylko czyszczenia powierzchni, ale też zbierania rozlanych cieczy) posłużą nam odkurzacze z funkcją pary. Z ich pomocą umyjemy łazienkowe okna, szyby kabiny prysznicowej, jak też dotrzemy do szczelin między szafkami. Są cięższe od parownic (ważą ok. 8,9-10,5 kg), dlatego przesuwa się je dzięki wbudowanym kółkom.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA