Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Dekorujemy ściany w łazience. Zaskakujące efekty odporne na wilgoć

  • Autor: Anna Usakiewicz
  • 27 marz 2014 07:40
Dekorujemy ściany w łazience. Zaskakujące efekty odporne na wilgoć
Nietuzinkowa aranżacja łazienki. Surowy styl wnętrzu nadaje wykończenie ścian. Wykorzystane produkty to efekt dekoracyjny Stiuk Wenecki oraz Beton marki Magnat. Fot. Magnat

W przypadku łazienki wybór produktów do dekoracyjnego wykończenia malowanych ścia jest niestety ograniczony ze względu na wysoką wilgotność i bezpośrednie działanie wody.

REKLAMA

Produkty przeznaczone do dekoracyjnego wykończenia ścian pozwalają uzyskać najbardziej zaskakujące efekty w postaci różnorodnych struktur i faktur. Wybierając materiały wykończeniowe z myślą o ścianach naszej łazienki powinniśmy upewnić się, czy nadają się do dekoracji dowolnie wybranej ściany.

Działanie wody

 Wszystkie polecane do łazienek produkty możemy bez obawy wykorzystać do uzyskania oryginalnych dekoracji w miejscach, gdzie nie ma ryzyka zachlapania wodą. Nie wszystkie jednak nadają się do zastosowania w strefach narażonych na bezpośrednie działanie wody (kabina prysznicowa), a nawet na zachlapanie, czyli nad wanną lub wokół umywalki. Aby uzyskać specjalne efekty dekoracyjne na ścianie w łazience, musimy zastosować nie jeden, a cały zestaw materiałów wykończeniowych, w skład którego, obok produktu podstawowego nadającego kolor lub fakturę, wchodzi także produkt zapewniający ochronę przed wilgocią.

Tapety, tynki, efekty dekoracyjne

 Producenci oferują kilka nowatorskich rozwiązań: od tapety z włókna szklanego przeznaczonej do pomalowania lateksową farbą dekoracyjną, poprzez farby strukturalne, aż po szlachetne tynki wapienne impregnowane specjalnym mydłem dekoracyjnym. Rezultatem ich zastosowania może być ściana z fakturą ekologicznego materiału, gładka, satynowa ściana z rysunkiem imitującym marmur albo powierzchnia z efektem pofałdowania, wydrapania czy mikrospękań. Jeżeli zależy nam na efektownych dekoracjach oraz trwałym zabezpieczeniu ścian przed wilgocią, zawsze warto skorzystać z pomocy fachowca. Doświadczony wykonawca zastosuje sprawdzone techniki dekoracyjne, a także zajmie się wykonaniem izolacji przeciwwilgociowej. 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA