REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Designerska ceramika sanitarna: umywalki z innowacyjnego materiału

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 04 lis 2016 12:17
Designerska ceramika sanitarna: umywalki z innowacyjnego materiału
Umywalka Ino. Fot. Kaufen
Designerska ceramika sanitarna: umywalki z innowacyjnego materiału
Designerska ceramika sanitarna: umywalki z innowacyjnego materiału
Designerska ceramika sanitarna: umywalki z innowacyjnego materiału
Designerska ceramika sanitarna: umywalki z innowacyjnego materiału

Designerska ceramika sanitarna może być świetnym upiększeniem aranżacji łazienki. Zobaczcie modele wykonane z rewolucyjnego materiału.

REKLAMA

Nowoczesny design to efekt odważnych pomysłów opartych na innowacyjnych technologiach i materiałach. Te założenia od lat przyświecają marce Laufen, której kolekcje łazienkowe projektują najwybitniejsi projektanci wykorzystując surowce przesuwające granice designu i funkcjonalności rozwiązań łazienkowych.

Wszystkie produkty Laufen oferują nowatorskie rozwiązania przyjazne środowisku i gwarantujące najwyższą jakość. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na SaphirKeramik – unikatową formułę ceramiki.

SaphirKeramik to materiał rewolucjonizujący ceramikę. Jest bardziej plastyczny, lżejszy a jednocześnie twardszy i odporniejszy na uszkodzenia niż ceramika tradycyjna. Co ważne, ten materiał charakteryzuje się niezwykłą szlachetnością. Umożliwia projektowanie bryły o cieniutkich ściankach, przez co może być wykorzystywany do tworzenia modnych, minimalistycznych linii architektonicznych, jak również nowych modeli w nieosiągalnej dotąd estetyce. Dzięki innowacyjnej recepturze SaphirKeramik, powstają krawędzie o promieniu zaledwie 1-2 mm, podczas gdy wcześniej najcieńsze miały ok. 7-8 mm.

Wyjątkową twardość i odporność SaphirKeramik zawdzięcza domieszce korundu, który w swojej czystej postaci jest bezbarwny. Lśniącą biel uzyskuje się poprzez zmieszanie z surowcem krzemionkowym. Badania wykazały, że wytrzymałość SaphirKeramik na zginanie jest taka sama jak wytrzymałość stali. Te właściwości są nieocenione we współczesnym wzornictwie, stawiającym na minimalizm i prostotę.

Wszystkie zalety nowej formuły ceramiki można znaleźć w kolekcjach Ino, VAL, Kartell by Laufen oraz LIVING Square – niezwykłych, pięknych i odpowiadających na potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Kolekcja VAL charakteryzuje się prostymi liniami, bardzo wąskimi krawędziami i drobnymi strukturami powierzchni. Znajdują się w niej zarówno proste umywalki, montowane do ściany, jak również prostokątne i asymetryczne oraz dopasowane do nich półki. Unikatowość serii VAL została doceniona przez jury konkursu iF Design Award, które przyznało jej pierwszą nagrodę. Umywalki VAL zostały też laureatkami konkursu „Łazienka – Wybór Roku 2016”.

Nowatorska seria Ino, to najnowsza interpretacja klasycznych łazienkowych form, wykorzystująca możliwości SaphirKeramik. Umywalki Ino są eleganckie, estetyczne mają niepowtarzalne kształty. W kolekcji znajdują się m.in.: mała umywalka z otworem przelewowym 45 x 41 cm, umywalka z otworem przelewowym 56 x 45 cm, czy umywalka z blatem po lewej stronie 90 cm.

SaphirKeramik to ceramika, z której powstała niepowtarzalna kolekcja Kartell by Laufen. Wyrazistą geometrię ceramicznych brył produktów tej serii, łagodzi lekkość transparentnych, kolorowych elementów z tworzywa. Kartell by Laufen to niepowtarzalne umywalki w wielu wymiarach i kształtach (wolnostojące, ścienne, nablatowe). Warto też zwrócić uwagę na niezwykłe dodatki, pozwalające na zmianę wystroju łazienki bez potrzeby przeprowadzania remontu. Pomarańczowe, bursztynowe, dymione półki, relingi, taborety odmienią styl pomieszczenia.

Z kolei w serii Living trzy umywalki z linii Living Square wykonane są z SaphirKeramik. To idealna oferta prostych, minimalistycznych umywalek nablatowych. Dopracowana w najdrobniejszych szczegółach kolekcja powstała w zgodzie ze wszystkimi rygorystycznymi kryteriami architektonicznymi. Doskonale prezentują się zarówno osobno, jak i z innymi elementami serii Living.

Źródło: Laufen


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA