REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Fronty łazienkowe: postaw na naturalny rysunek drewna

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 31 sty 2017 10:16
Fronty łazienkowe: postaw na naturalny rysunek drewna
Fronty laminowane z dębowym dekorem Kronberg. Fot. Interprint
Fronty łazienkowe: postaw na naturalny rysunek drewna

We wnętrzach nastała moda na naturę. Idealnie wpisują się w nią nowe fronty z rysunkiem dębiny.

REKLAMA

W świecie natury nie ma stałych. Pod wpływem jej sił - promieni słońca, ulewnych deszczy, wiatru, siarczystego mrozu i upałów... wszystko się zmienia. Nie ma rzeczy, ani osoby, która nie nosiłaby znamion tych zmian. W dekorze Kronberg Interprint są one wyjątkowo dobrze widoczne. 

Żyjemy w epoce permanentnej zmiany - tego nieustannego pędu na każdym etapie
i w każdej sferze życia. Niektórzy z nas przyzwyczajają się do tego zawrotnego tempa. Inni go nienawidzą. Wszyscy natomiast z nieufnością podchodzimy do zmian. Z uwagi na to, że na ogół przynoszą one zaburzenie komfortu, są niewygodne i nieuniknione, najczęściej uznajemy je za zło konieczne. Czy słusznie?

Rzadko zdajemy sobie sprawę, albo też zapominamy o tym, że zmiana, a raczej ewolucja czy transformacja nie są wykroczeniem przeciwko naturze, ale jedną z jej podstawowych zasad. Doskonale widać to zwłaszcza w świecie przyrody, gdzie każdy element nosi ślady upływu czasu - ludzie, zwierzęta, rośliny, a nawet pozornie nieruchomy krajobraz, czy... skała. Starzenie się dotyczy wszystkich.

Wyraźne znaki czasu i działania sił natury, widoczne są również na nowym rysunku dębiny jaki proponuje firma Interpint. Pochodzący z tegorocznej kolekcji Six Pack dekor Kronberg inspirowany jest drewnem, które wiele przeszło. Pierwowzorem tego wzoru były stare deski z podkładów kolejowych. Spieczone słońcem i wymyte przez deszcze, noszące ślady kolejnych sezonów, popękane i gdzieniegdzie przebarwione, są one zaskakująco... przyjazne w odbiorze. Wzór ten jest tak autentyczny i prawdziwy, że trudno od niego oderwać wzrok, przestać śledzić i wyszukiwać kolejnych śladów przeszłości. 

Naturalność, a może więcej - całkowitą naturalność tego rysunku dodatkowo podkreśla zastosowana kolorystyka. Jasna ochra, beże i kremy, delikatne brązy przetykane kolorem tabaczkowym i miedzianym, tworzą kompozycję bogatą, ale przede wszystkim spokojną i zrównoważoną. Kronberg doskonale odnajdzie się we wnętrzach o różnym przeznaczeniu i funkcji - publicznych i prywatnych, intymnych i dzielonych z innymi. Dzięki swej autentyczności jest absolutnie uniwersalny. 

 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA