REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Gres jak lustro – w podłodze można się przejrzeć

  • Autor: Małgorzata Nietupska
  • 19 kwi 2016 15:00
Gres jak lustro – w podłodze można się przejrzeć
Płytki gresowe w wysokim połysku Rosa.
Gres jak lustro – w podłodze można się przejrzeć
Gres jak lustro – w podłodze można się przejrzeć
Gres jak lustro – w podłodze można się przejrzeć

Wielkoformatowe płytki gresowe o błyszczącym wykończeniu to efektowny sposób na aranżację łazienki. Czy jest możliwe uzyskać jeszcze więcej błysku w połysku?

REKLAMA

Błyszczące płytki doskonale sprawdzają się zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak również bardziej klasycznych. Lustrzane wykończenie sprawia, że rysunek kamienia czy betonu zyskuje zupełnie nowe oblicze.

Połyskująca tafla nie tylko nadaje przestrzeni elegancki charakter, ale również optycznie ją powiększa. Dotyczy to w szczególności gresów rektyfikowanych, czyli poddanych mechanicznemu obcięciu lub zeszlifowaniu brzegów. Idealnie regularne krawędzie pozwalają na ułożenie płytek blisko siebie i stworzenie dużej, efektownej tafli.

Użycie wielkoformatowych, szkliwionych płytek możliwe jest również w mniejszych pomieszczeniach, na przykład niewielkiej łazience. Przestrzeń stanie się bardziej przestronna. Błyszczące powierzchnie pozwalają stworzyć wnętrze w stylu glamour, gdzie blask i lustrzane efekty to elementy obowiązkowe.

Efekt lustra to niedościgniony ideał wielu producentów płytek ceramicznych. Istnieje specjalne urządzenie, tzw. Glossmeter, które pozwala zmierzyć stopień rozproszenia światła odbitego i dzięki temu określa „ilość błysku w połysku”. Punktem odniesienia jest powierzchnia lustra, która wykazuje wynik 100. Marka Ceramstic stworzyła płytki z nowym polerowanym szkliwem osiągającym pomiar na poziomie 95,5.

Dobrze znane kolekcje: inspirowana betonem Sky Połysk oraz „kamienne” gresy: Malta, Rosa, Vanga, Fossil i Byblos zyskały nowe, jeszcze bardziej błyszczące oblicze. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii uzyskano niemal idealnie gładką taflę poleru zachowując przy tym jak najwyższe parametry wytrzymałościowe oraz znakomite wskaźniki jakości nadruku.

Rysunki skał, kamienia i betonu, kojarzące się z raczej chropowatą strukturą wyglądają jakby pokryła je tafla wypolerowanego szkła.

Ceny płytek gresowych:

Gres szkliwiony Sky Połysk 60x60cm, cena: 117,05 zł
Gres szkliwiony Byblos 60x60cm, cena: 79,80 zł
Gres szkliwiony Fossil 60x60cm, cena: 79,80 zł
Gres szkliwiony Rosa 60x60cm, cena: 82,70 zł
Gres szkliwiony Malta 60x60cm, cena: 88,30 zł
Gres szkliwiony Vanga 60x60cm, cena: 82,70 zł

Zdjęcia: Ceramstic


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA