REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Grzejnik łazienkowy – nowość w wersjach elektrycznej i wodnej

  • Autor: Małgorzata Nietupska
  • 11 maj 2016 16:00
Grzejnik łazienkowy – nowość w wersjach elektrycznej i wodnej
Grzejnik łazienkowy Doris Atlantic w łazience w stylu nowoczesnym.
Grzejnik łazienkowy – nowość w wersjach elektrycznej i wodnej
Grzejnik łazienkowy – nowość w wersjach elektrycznej i wodnej

Ten nowy grzejnik łazienkowy Atlantic ma dwie wersje: wodną - z grzałką elektryczną, która jest wygodna poza sezonem grzewczym, oraz elektryczną - z oleistym płynem i wentylatorem.

REKLAMA

Wersję wodną grzejnika łazienkowego Doris Atlantic podłączyć można do instalacji C.O. Natomiast poza sezonem grzewczym, kiedy kaloryfery są zimne, ogrzeje pomieszczenie i wysuszy ręczniki dzięki grzałce. Z kolei jego wersja elektryczna posiada oleisty płyn grzewczy i niezależny wentylator. Urządzenia te wpasują się do łazienek w stylu modern, jak i glamour.

Wersja wodna

Wiele osób, które posiada centralne ogrzewanie rezygnuje, z uwagi na koszty eksploatacji, z zakupu grzejnika elektrycznego do łazienki. Nie chcą płacić podwójnie, za ogrzewanie wodne i dodatkowo za prąd, który zużyje dodatkowy grzejnik łazienkowy. Jednak tracą tym samym możliwość suszenia ręczników, jak i ogrzewania pomieszczenia w chłodniejsze dni, poza sezonem grzewczym, kiedy tradycyjne kaloryfery są zimne.

Ten problem rozwiązuje grzejnik Doris Atlantic. W wersji wodnej (Mixt), grzejnik łazienkowy może funkcjonować przez cały rok. W okresie zimowym podłączana jest do instalacji wodnej, która zasilana jest kotłem C.O. lub innym urządzeniem grzewczym (kominek, pompa ciepła). Latem z kolei, dzięki zainstalowanej grzałce elektrycznej, może pracować jako typowy grzejnik elektryczny, susząc ręczniki, jak i ogrzewając łazienkę w chłodniejsze dni.

Wersja elektryczna

Grzejniki w wersji elektrycznej to urządzenia w pełni niezależne, gdyż bez względu na porę roku, zapewniają komfort cieplny, który potrzebny jest szczególnie w łazience, a także możliwość wysuszenia ręczników lub drobnej bielizny. Ich bardzo prosty montaż, eliminuje konieczność rozprowadzania rur instalacji sanitarnej w pomieszczeniu, gdyż wystarczy zwykłe podłączenie elektryczne.

Wnętrze Doris, w wersji elektrycznej (Ventilo), wypełnione jest oleistym płynem grzewczym Fluide, który gwarantuje równomierne wytwarzanie przyjemnego i łagodnego ciepła. Dlatego, mimo posiadania grzejnika elektrycznego, otrzymujemy dzięki niemu ciepło, które zbliżone jest charakterem do tego z C.O.

W model ten wbudowano wentylator Ventilo o mocy 1.000 W, który uruchamia się przyciskiem na termostacie i wybiera czas (15, 30, 60 lub 120 min), w jakim dodatkowe ciepło ma być produkowane. Następnie termostat samoczynnie wyłączy pracę wentylatora. Ventilo jest w stanie podnieść temperaturę łazienki o 2-4ºC. dosłownie w kilka minut.

Dane techniczne grzejników

Grzejniki z serii Doris posiadają grzałkę nurkową ze stali inox, natomiast obudowę ze stali wysokogatunkowej ST 321, pomalowanej białym lakierem epoxy-polyester. Ich elektroniczny termostat temperatury posiada 3 zakresy pracy temperatury: Komfort 10-28, Antyzamarzanie 7 lub Eko (temperatura Komfort pomniejszona o 3,5ºC.).

Poza tym zarówno w wersję wodną, jak i elektryczną, wmontowano siatkowy filtr powietrza, wielokrotnego użytku. Bez konieczności zdejmowania urządzenia ze ściany, można go okresowo zdemontować i czyścić.

 

Cena wersji elektrycznej Doris wynosi 1.230 zł (1.750 W) lub 1.353 zł (2000 W), natomiast wodnej 1.292 (1750 W) lub 1.415 zł (2000 W).

 

Zdjęcia: Atlantic

 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA