REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Grzejnik łazienkowy – nowość z funkcją wietrzenia

  • Autor: Małgorzata Nietupska
  • 16 maj 2016 16:00
Grzejnik łazienkowy – nowość z funkcją wietrzenia
Grzejnik łazienkowy Pivot Atlantic to model z funkcja wietrzenia, sterowany radiowo.
Grzejnik łazienkowy – nowość z funkcją wietrzenia
Grzejnik łazienkowy – nowość z funkcją wietrzenia

W trybie Prysznic podgrzewa ręczniki, później ogrzewa pomieszczenie, a na końcu suszy ręczniki. Nowy grzejnik firmy Atlantic ma również funkcję wietrzenia, czyli wyłącza się przy otwartym oknie.

REKLAMA

Sterowany radiowo grzejnik, w kolorze antracytowym, pasuje zarówno do łazienki, w której przeważa drewno, jak i do industrialnej, z surową posadzką i kamieniem na ścianie. Posiada funkcje związane z prysznicem i wietrzeniem, a także wentylator, który podnosi, w kilka minut, temperaturę o 2-4ºC.

Kolor jak odmiana węgla

Antracyt jest jedną z odmian węgla kopalnego, o szklistym połysku i głębokiej, czarnej barwie. Kolor nawiązujący do niego jest przejściowym pomiędzy szarym i czarnym, w zimnym świetle o lekko granatowym zabarwieniu. Lakierem epoxy-polyester, w kolorze antracytowym, pomalowano obudowę grzejnika Pivot z serii Nefertiti firmy Atlantic, która wykonana jest ze stali wysokogatunkowej.

Grzałka nurkowa to stal inox, która jest odporna na korozję. Na jego drabince zamocować można 2 uchwyty, umożliwiające suszenie ręczników lub drobnej bielizny, a ich usytuowanie pozostaje w gestii użytkownika.

Ciekawe funkcje

Podczas pracy w trybie Prysznic, grzejnik łazienkowy produkcji Atlantic Polska, najpierw podgrzewa ręczniki, później ogrzewa pomieszczenie, a na końcu suszy ręczniki. Posiada również funkcję Wietrzenie, czyli automatyczny system detekcji otwartych okien. Jego działanie polega na wykryciu, przez czujnik, nadmiaru zimnego powietrza wokół urządzenia, a następnie na czasowym obniżeniu temperatury w pomieszczeniu.

System sterowania

Urządzenie ma zamontowany elektroniczny termostat temperatury, którym sterujemy za pomocą drogi radiowej. Można zaprogramować go na 7 dni tygodnia. Grzejnik jest także kompatybilny z systemem sterowania Pass Program, czyli można zarządzać nim za pomocą programatora lub podłączyć do sieci sterowania. Dzięki zastosowaniu systemu sterowania pozwala zaoszczędzić 25 procent energii.

Wentylator szybko nagrzewa

Grzejnik Pivot posiada niezależny, ale zintegrowany wentylator Ventilo o mocy 1.000 W, który wyposażono w siatkowy filtr powietrza. Uruchamia się go przyciskiem na termostacie, a następnie wybiera czas (15, 30, 60 lub 120 min), w jakim dodatkowe ciepło ma być produkowane.

Po wykonaniu zadania termostat samoczynnie wyłączy pracę wentylatora. Ventilo jest w stanie podnieść temperaturę łazienki o 2-4ºC w kilka minut.

Łazienka w różnych stylach

Ze względu na coraz większy wybór drewna egzotycznego, które jest twarde, stabilne i ma niski współczynnik skurczu, rośnie liczba polskich łazienek, w których jest ono stosowane. Wpływ na to ma również postęp w zakresie środków do jego konserwacji. Pivot wpasuje się do łazienki, w której z drewna będzie wykonana zarówno podłoga, jak i długi blat.

Jednak łazienka, w której będzie zainstalowany może być również zaaranżowana w chłodnym stylu industrialnym. W tym celu na podłodze może być wylana surowa posadzka, a na ścianie położony kamień. Elementy te powinny być w kolorach zbliżonych do antracytu, tj. ciemno szary lub grafitowy.

Grzejnik Pivot Atlantic o mocy 1.500 W kosztuje 2.460 zł, natomiast 1.750 W - 2.583 zł.

 

Zdjęcia: Atlantic


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA