Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Jaki gres do łazienki - porada eksperta

  • Autor: Małgorzata Nietupska
  • 20 marz 2014 16:16
Jaki gres do łazienki  - porada eksperta
Gres porcelanowy Pop Art marki Ceramstic. Fot. Ceramstic

Jaki rodzaj gresu jest najlepszy do łazienki, a który bardziej nadaje się kuchni, radzi Agnieszka Rodziewicz, Brand Manager Vinderen/Ceramstic.

REKLAMA

Każdy gres, zarówno polerowany, jak i szkliwiony, ma uniwersalne zastosowanie, więc możemy użyć tego samego materiału na podłogach i ścianach (różnicując jedynie odcienie lub stopień połysku), co pozwoli zachować ład i harmonię w pomieszczeniu.

W kuchni, zarówno na ścianach, jak i podłogach, doskonale sprawdzi się gres szkliwiony. Powierzchnia nad blatem roboczym czy w okolicy płyty kuchennej jest szczególnie narażona na zabrudzenia i działanie wysokich temperatur, a gres szkliwiony wykazuje najwyższą odporność na takie warunki. Z kolei gres polerowany na wysoki połysk ładnie odbija światło, dodaje pomieszczeniu lekkości i optycznie je powiększa, przez co warto go wybrać zarówno do łazienki, jak i kuchni. 

Jeśli jednak zdecydujemy się na niego, musimy pamiętać impregnacji. Na podłogach, wzdłuż kuchennych szafek, gdzie powierzchnia jest narażona na częste zabrudzenia i zachlapania, warto zastosować gres porcelanowy z matowym wykończeniem. To praktyczne rozwiązanie, które zapobiegnie poślizgnięciu się w czasie codziennej krzątaniny.
Szczególnie polecam zastosowanie takiego samego gresu w formacie 60x60 cm (bądź w odmiennym kolorze, ale z tej samej kolekcji) na kuchenne ściany, co na podłodze. Można nim wypełnić przestrzeń nad blatem kuchennym, między dolnymi a górnymi szafkami, która wynosi zazwyczaj 60 cm. Wówczas położenie pasa rektyfikowanego gresu, czyli takiego, który można ułożyć z minimalną fugą, najlepiej w kolorze maksymalnie zbliżonym do płytek, da piękny efekt jednolitej, gładkiej tafli.

  • Nasz ekspert

     

     Agnieszka Rodziewicz, Brand Manager Vinderen/Ceramstic

REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA