Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Jaki sedes kupić. Radzi ekspert

  • Autor: Małgorzata Nietupska
  • 28 maj 2016 12:00
Jaki sedes kupić. Radzi ekspert
Sedes bez wewnętrznego kołnierza łatwiej wyczyścić.
Jaki sedes kupić. Radzi ekspert
Jaki sedes kupić. Radzi ekspert
Jaki sedes kupić. Radzi ekspert
Jaki sedes kupić. Radzi ekspert
Jaki sedes kupić. Radzi ekspert
Jaki sedes kupić. Radzi ekspert

Mogłoby się wydawać, że kupno sedesu to prosta decyzja. Mnogość kształtów, rozmiarów czy kolorów sprawia, że jest z czego wybierać. O trendach wśród mis sedesowych mówi ekspert z firmy Cermag.

REKLAMA

Współczesną ceramikę łazienkową charakteryzuje wysoka wytrzymałość, funkcjonalność oraz nietuzinkowy design. Przy okazji budowy lub gruntownego remontu coraz częściej stajemy przed dylematem – którą misę toaletową wybrać?

W większości przypadków kierujemy się wizualną stroną muszli, która powinna pasować do pozostałego wyposażenia łazienki, ale również coraz bardziej zaawansowanymi funkcjami proponowanymi przez producentów.

Stojące czy wiszące?

- Zaobserwowaliśmy ogromne zainteresowanie misami podwieszanymi, których udział w sprzedaży znacząco wzrósł w ostatnim czasie – mówi Petro Pytel z firmy Cermag. - Coraz częściej rezygnujemy z tradycyjnych mis stojących. Jednym z odstępstw od postępującego trendu jest chęć zachowania klasycznej stylizacji łazienkowej. Wtedy najczęściej decydujemy się na wybór mis stylizowanych – najczęściej w stylu retro. Misy wiszące pozwalają jednak na zachowanie czystości w pomieszczeniu, ułatwiając sprzątanie.

Dzięki podwieszanemu rozwiązaniu mamy możliwość w prosty sposób dostać się do wszystkich zakamarków, co gwarantuje wysoką higieniczność – bardzo pożądaną w przypadku takiego miejsca, jakim jest toaleta.

Poza kwestiami czysto sanitarnymi o wyborze muszli wiszących decyduje ich nowoczesny design oraz możliwość zakupu mis bez widocznych mocowań. Pozwala to na wpisanie ich w aranżację łazienki, odczarowując tym samym prostotę urządzenia, które staje się jednym z głównych elementów wystroju.

Bez wewnętrznego kołnierza

Wybór sposobu montażu to tylko pierwszy krok do zakupu odpowiedniej muszli toaletowej.

Możliwość doboru długości misy pozwala na uwzględnienie naszych indywidualnych potrzeb oraz założeń przestrzennych łazienki lub toalety. Wielu producentów proponuje również misy oszczędne, przy których możliwy jest również wybór zakresu spłukiwania.

Kwestia utrzymania czystości jest ważnym aspektem podczas wyboru misy toaletowej.

- Wysokie wymogi higieny, a jednocześnie minimalistyczny design sprawiły, że już od dwóch lat – czyli od swojej premiery – prawdziwy boom sprzedażowy odnotowują muszle toaletowe bez rantów. Misy te umożliwiają dokładne czyszczenie toalety, ponieważ brud oraz bakterie nie dostają się pod kołnierz toalety. Bezrantowe rozwiązania odnotowały w tym roku znaczący wzrost w udziale w sprzedaży – dodaje ekspert z sieci salonów łazienkowych Cermag.

Bezkołnierzowe misy o minimalistycznym designie idealnie współgrają również z decyzjami zakupowymi dotyczącymi kształtu toalet. Najczęściej wybieramy obłe muszle, ponieważ są bardziej subtelne. Rzadziej decydujemy się na kwadratowe rozwiązania, które wyglądają na większe, zdecydowanie bardziej rzucają się w oczy i pasują do łazienek o większej powierzchni.

Jaka deska sedesowa

Królujące niegdyś kolorowe deski toaletowe odeszły w cień. Polacy najczęściej decydują się na zakup całych kompletów WC.

- Rynek został zdominowany przez deski wolnoopadające. Wynika to głównie z tego, że wystarczy je lekko dotknąć, a pokrywa czy sama deska nie zrobią ani hałasu, ani nie uszkodzą misy WC. Do wyboru mamy deski cienkie oraz grube. W większości przypadków decydujemy się na zakup tych drugich z uwagi na komfort użytkowania. Na rynku dostępne są coraz popularniejsze klapy, których pokrywa nachodzi na dolną część deski, co wpływa na wizualny odbiór, jak i minimalizuje osiadanie kurzu na powierzchni użytkowej. Sposób montażu desek również ma znaczenie. Dostępne są te montowane na stałe, jak i wypinane, które łatwiej utrzymać w czystości – mówi Petro Pytel z sieci Cermag.


REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA