REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Kamień w łazience - wybierz piękny i trwały trawertyn

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 18 lis 2016 14:00
Kamień w łazience - wybierz piękny i trwały trawertyn
Fot. Trawertyn Design

Jednym z wyjątkowo eleganckich sposobów na wykończenie ścian i podłóg w łazience jest naturalny trawertyn.

REKLAMA

Elegancki i różnorodny kamień naturalny jest nie tylko piękny, ale dzięki specjalnym sposobom konserwacji także trwały i odporny. Dlatego też znajduje zastosowanie w wielu domach. Ten kamień ma gigantyczne możliwości, a klienci uwielbiają jego rysunek – zauważa Tatiana Satława-Zamykal, Dyrektor Zakładu Obróbki Kamienia w Wojkowicach.

Zaczynamy doceniać polskie produkty i przekłada się to także na zainteresowanie polskim kamieniem. Nareszcie przekonaliśmy się do raciszyńskiego kamienia, który od jakiegoś czasu bardzo chętnie zamawiany jest przez inwestorów z USA, Szwajcarii czy Niemiec. Zauważyliśmy, że dobry materiał nie musi być sprowadzany z zagranicy, nasz jest doskonały.

Nieograniczone możliwości

Bloczne złoże kamienia w Raciszynie pozwoli na wydobywanie surowca przez następne kilkadziesiąt lat. Zamawiający kamienne elementy, nawet do najbardziej nowatorskich aranżacji, mają stały dostęp do każdego rodzaju produktu. Ostatnio realizowaliśmy część inwestycji dla pewnego dewelopera. Ściany wykładane były płytami z raciszyńskiego trawertynu, a kolumny i schody z całych kamiennych elementów – mówi Tatiana Satława-Zamykal. Kamienne bloki zostały specjalnie wyselekcjonowane i poddane obróbce w naszym zakładzie w Wojkowicach. Efekt wspaniały, a realizacja bez niespodzianek, klient w pełni usatysfakcjonowany – podkreśla.

Trawertyn z Raciszyna ma bardzo wiele zastosowań ze względu na fakt, że jest obrabiany na ponad 50 różnych sposobów. W zależności od swojego przeznaczenia i zamysłu projektanta może występować w swojej naturalnej, poddanej jedynie podstawowej obróbce, formie, mieć wypełnione kawerny czy wygładzoną, błyszczącą lub matową powierzchnię. 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA