REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Łazienka jak SPA: nowość z targów iSaloni

  • Autor: Redakcja Łazienka.pl
  • 20 kwi 2018 15:28
Łazienka jak SPA: nowość z targów iSaloni
Aquamoon charakteryzuje się wyjątkowo minimalistycznym designem, który kładzie nacisk na wyjątkowy odbiór wody. Fot. Dornbracht
Łazienka jak SPA: nowość z targów iSaloni

Współczesna łazienka to coraz częściej przestrzeń relaksu. Niczym domowe SPA oferuje nam relaks za pomocą hydromasażu czy gry świateł. Zobaczcie nowość wpisującą się w ten trend.

REKLAMA

Woda, światło, energia – Aquamoon to wysoce zindywidualizowane doświadczenie prysznica w nowym wymiarze. Aplikacja SPA ucieleśnia kolejny poziom w koncepcji Dornbracht LifeSpa i umożliwia spotkanie z żywiołem wody w nieznany dotychczas sposób. Cztery nowo opracowane rodzaje strumienia i fascynujące scenariusze świetlne zapewniają pełne emocji spotkanie z żywiołem wody, które może zapewnić nową energię życiową. Po tym, jak Aquamoon 2017 został zaprezentowany jako studium koncepcyjne podczas ISH, firma Dornbracht po raz pierwszy prezentuje na tegorocznych targach Salone del Mobile w Mediolanie wersję seryjną.

Aquamoon charakteryzuje się wyjątkowo minimalistycznym designem, który kładzie nacisk na wyjątkowy odbiór wody. Jego centralnym elementem jest kopuła osadzona w suficie, która płynnie integruje się z otoczeniem i łączy się niemal niewidocznie z architekturą łazienki lub spa. Zaglądając do środka kopuły odczuwamy specjalny efekt głębi. Dzięki ukrytemu pasmu świetlnemu wewnątrz półkuli Aquamoon powstaje doskonały efekt świetlny i poczucie nieskończoności, zauważalne, kiedy spoglądamy z dołu w górę do środka kopuły. Cztery innowacyjne rodzaje strumienia zapewniają przy tym wyjątkowe odczucie obcowania z wodą.

Cztery rodzaje strumienia:

Queen’s Collar: zrzuć ciężar codzienności z barków

Queen’s Collar (Kołnierz Królowej) to półokrągły strumień wody, który wywołuje skojarzenia z doświadczeniem bycia pod wodospadem. Strumień masuje obszary głowy, ramion i kręgosłupa, dając, w zależności od ciśnienia wody i temperatury, efekt uspokajający i relaksujący, lub orzeźwiający i odświeżający. Ponadto natężenie strumienia zmienia się w zależności od części ciała, na którą jest kierowany: pośrodku, gdzie strumień masuje głównie głowę i czoło, jest on minimalny, delikatny i miękki, z boków natomiast oddziałuje z siłą i ożywiająco.

Embrace: poczucie bezpieczeństwa

Embrace zanurza ciało całkowicie w wodzie, obejmując je jakby ramionami, natomiast głowa pozostaje nietknięta strumieniami wody. Rezultatem jest poczucie bezpieczeństwa, przy którym można zapomnieć o codzienności i skupić się na własnym oddechu i własnym ego. Rozproszenie ustępuje miejsca skupieniu, stres – głębokiemu odprężeniu. Spojrzenie w na pozór prowadzącą ku nieskończoności kopułę może jeszcze bardziej wzmocnić to wrażenie. Również w przypadku Embrace intensywność strumienia zmienia się w zależności od części ciała, na którą kierowane są strumienie wody.

Aqua Circle: dostosowuje się do każdej potrzeby

Efekt Aqua Circle jest regulowany ilością wody. Woda wylewa się z kopuły niczym z lejka. Im więcej wody, tym mniejsza staje się jego średnica. Rezultatem jest mocny, skupiony strumień, który idealnie nadaje się na przykład do mycia ciała i włosów. Przy mniejszej ilości wody średnica lejka się powiększa, a woda opada spokojnie i równomiernie na ramiona niczym kurtyna deszczowa, pomijając głowę. W ten sposób Aqua Circle działa relaksująco i sprzyja medytacjom.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA