REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Modna i praktyczna łazienka: wybieramy ceramikę sanitarną

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 10 kwi 2017 13:09
Modna i praktyczna łazienka: wybieramy ceramikę sanitarną
Dla miłośników designu i mniej typowych wzorniczo rozwiązań, powstała kolekcja High Street. Opływowy kształt zawieszanej miski sanitarnej wraz z uwypukloną deską, tworzą piękną, zaokrągloną linię. Utrzymane w tej samej stylistyce umywalka i bidet idealnie uzupełnią designerski zestaw. Fot. Opoczno
Modna i praktyczna łazienka: wybieramy ceramikę sanitarną
Modna i praktyczna łazienka: wybieramy ceramikę sanitarną
Modna i praktyczna łazienka: wybieramy ceramikę sanitarną
Modna i praktyczna łazienka: wybieramy ceramikę sanitarną
Modna i praktyczna łazienka: wybieramy ceramikę sanitarną

Wybierając ceramikę sanitarną powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na jej jakość i praktyczne właściwości. To one sprawią, że codzienne korzystanie z łazienki będzie przyjemne, a utrzymanie jej w czystości - łatwe i niewymagające dużych nakładów pracy.

REKLAMA

Szukając idealnych rozwiązań do wyposażenia łazienki, zwracamy uwagę na kilka aspektów. Oceniamy wzornictwo - linie i kolor, ale przede wszystkim jakość poszczególnych elementów wyposażenia. Oczekujemy, że ceramika łazienkowa będzie wygodna, praktyczna i, że „wtopi się” w codzienną przestrzeń. Chcemy by była niewidocznym sojusznikiem codziennego życia, któremu nie będziemy musieli poświęcać zbyt wiele uwagi.

Czy znalezienie takiego produktu jest w ogóle realne? W odpowiedzi na zapotrzebowanie
na ceramikę jak najbardziej funkcjonalną, projektanci marki Opoczno stworzyli rozwiązania ułatwiające utrzymanie w czystości łazienkowych wnętrz. Jednocześnie zadbali
o to, by rozwiązania te miały realną postać łączącą funkcjonalność i najwyższe walory estetyczne. Efektem tych prac jest pięć, różniących się designem linii ceramiki sanitarnej najwyższej jakości – Splendour, Street Fusion, Metropolitan, Urban Harmony i High Street. Pierwsze cztery z nich posiadają miski toaletowe wyposażone w nowoczesną technologię CleanOn oraz ultranowoczesne deski toaletowe Slim wypinane łatwo jednym przyciskiem.

Czystość przede wszystkim

Projektanci marki Opoczno wprowadzając innowacyjne rozwiązanie CleanOn, usunęli
z obrzeża miski toaletowej kołnierz. Dzięki temu zlikwidowane zostało trudno dostępne
do czyszczenia miejsce, w którym gromadzą się bakterie.

Wszystkie elementy ceramiczne wymienionych linii posiadają specjalną powłokę Perfect Clean, która minimalizuje osadzanie się kamienia i zabrudzeń. Dzięki unikalnym cechom powłoki, czyszczenie narażonych nawet na codzienny kontakt z twardą wodą powierzchni jest znacznie prostsze i mniej czasochłonne.

Dla tych, którzy utrzymanie czystości stawiają na pierwszym planie Opoczno proponuje również duroplastowe, antybakteryjne deski toaletowe w wersji Slim. Dzięki jonom srebra zastosowanym w ich produkcji, nawet maluchy mogą bez obaw korzystać z toalety. Deski posiadają także funkcję wolnego opadania, która eliminuje nieprzyjemny odgłos spadającej klapy, a przede wszystkim ryzyko przytrzaśnięcia paluszków. Łatwe wypinanie deski jednym przyciskiem pozwala na jej szybkie wypięcie i umycie, co jest bardzo komfortowym rozwiązaniem ułatwiającym utrzymanie higieny.

Patrz holistycznie

Funkcja ceramiki łazienkowej to jedno. Jednak ważne jest również, by spełniała ona nasze oczekiwania wizualne i stworzyła kompletną, spójną całość w łazienkowej aranżacji. Aby wszystkie elementy ceramiki współgrały ze sobą w łazience, najlepiej dobrać je z tej samej kolekcji jednego producenta. Wtedy będziemy mieć pewność, że design i tonacja kolorystyczna umywalki, miski toaletowej i bidetu są spójne. 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA