REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Modne płytki – nowość ze wzorem geometrycznym

  • Autor: Małgorzata Nietupska
  • 02 cze 2016 16:00
Modne płytki  – nowość ze wzorem geometrycznym
Łazienka wykończona płytkami Delicate Lines.
Modne płytki  – nowość ze wzorem geometrycznym
Modne płytki  – nowość ze wzorem geometrycznym
Modne płytki  – nowość ze wzorem geometrycznym
Modne płytki  – nowość ze wzorem geometrycznym
Modne płytki  – nowość ze wzorem geometrycznym
Modne płytki  – nowość ze wzorem geometrycznym

Nowoczesny, podłużny format płytek 25x75 cm coraz częściej pojawia się w naszych łazienkach. W najnowszej kolekcji Opoczno tonu nadają artystyczna geometria i wyraziste kolory, jaj z kubistycznych obrazów.

REKLAMA

Współczesne propozycje wykończenia ścian przestają bazować jedynie na kolorze, który oczywiście nigdy nie przestaje być ważny, bo w dużej mierze kształtuje nasz nastrój po wejściu do pomieszczenia.

10 elementów

Płytki, w których poza barwą, na pierwszy plan wysuwają się przestrzenne formy, podkreślają i wydobywają z wnętrza głębię barw. Właśnie dlatego w łazienkowych aranżacjach zaczynamy poświęcać coraz większą uwagę strukturze materiału.

Seria Delicate Lines składa się z dziesięciu elementów, pozwalających na wykreowanie wielu całkowicie różnych aranżacji. Płytki o wzorach złożonych ze strukturalnych, krzyżujących się linii, świetnie komponują się z gamą kolorystyczną kolekcji - odcieniami szarości, kontrastową czerwienią, czernią i grafitem. Struktura zastosowana w Delicate Lines harmonizuje przestrzeń i uwydatnia stylowy klimat łazienki.

Wymiary i wzory

Podstawą kolekcji są prostokątne płytki Delicate Lines White Glossy i Delicate Lines White Glossy Structure w formacie 25x75 cm oraz kwadratowa płytka Delicate Lines White w formacie 42x42 cm.

Stawiający na jasne wnętrza, przełamane nietuzinkowymi kolorami, mogą łączyć wspomniane już elementy z prostokątnymi, odpowiadającymi im płytkami strukturalnymi Delicate Lines Graphite Glossy Structure, delikatnymi Delicate Lines Graphite Glossy oraz z interesującą dekoracją uniwersalną Delicate Lines Multicolour Inserto Geo w formacie 25x75 cm, która łączy odcienie bieli, grafitu i czerwieni.  

Ciekawy insert Multicolour nawiązuje wzorem do form kubistycznych. Artyści tego nurtu, z Pablo Picasso na czele, przyglądali się przedmiotom przez pryzmat kształtu – np. trójkąta, starając się dotrzeć do samej natury przedmiotu. Mocne, wyraźne kolory skontrastowano tu z trójkątnymi kształtami, nadając pomieszczeniom eleganckiej prostoty, a jednocześnie artystycznej fantazji.

Doskonałym uzupełnieniem aranżacji budowanej na podstawie bazowych elementów będą mniejsze szklane dekoracje Glass Red Inserto New w dwóch rozmiarach (9,9x29,7 cm i 9,9x9,9 cm), z połyskującymi wzorami trójkątów. Miłośnicy mocniejszych kontrastów do podstawowych białych płytek najprawdopodobniej dołączą eleganckie szklane dekory: Glass Black Inserto New w rozmiarach 9,9x29,7 cm i 9,9x9,9 cm.

Do tak oryginalnego wnętrza, o mocno zaznaczonej geometrii, warto dobrać łagodną linię armatury. Najlepiej sprawdzą się tu obłe kształty oraz proste linie umywalek.


Zdjęcia: Opoczno


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA