REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Modne płytki – to jest trendy w 2016 roku

  • Autor: Małgorzata Nietupska
  • 04 kwi 2016 08:57
Modne płytki – to jest trendy w 2016 roku
Modne płytki – to jest trendy w 2016 roku
Modne płytki – to jest trendy w 2016 roku
Modne płytki – to jest trendy w 2016 roku
Modne płytki – to jest trendy w 2016 roku
Modne płytki – to jest trendy w 2016 roku
Modne płytki – to jest trendy w 2016 roku
Modne płytki – to jest trendy w 2016 roku
Modne płytki – to jest trendy w 2016 roku

Płytki ceramiczne do łazienki to wybór na lata. Dlatego tak ważne jest, by były modne. Jakie są trendy w płytkowej modzie? Opowiada Joanna Ciecierska - stylistka marki Ceramstic.

REKLAMA

Branża płytek ceramicznych to ogromny międzynarodowy rynek z długoletnimi tradycjami wzorniczymi. Producenci całego świata spotykają się co roku na kilku najważniejszych branżowych wydarzeniach, aby podzielić się swoimi inspiracjami i najnowszymi kolekcjami.

- To właśnie tam tworzą się trendy, które królują potem w naszych salonach, kuchniach czy łazienkach. Hiszpańskie targi Cevisama (Walencja) oraz Cersaie (Bolonia), a ostatnio także odbywające się w Stambule Unicera, to kopalnie wzorniczych inspiracji – mówi Joanna Ciecierska, stylistka marki Ceramstic.

Jakie trendy będą królowały na rynku płytek ceramicznych w najbliższym czasie? Oto trendy na wiosnę 2016.

1.Kolory ziemi

Inspiracje naturą są, w mniejszym lub większym natężeniu, stale obecne we wzornictwie i aranżacjach. W tym sezonie na płytki ceramiczne powracają, nieco zapomniane ostatnio, odcienie oliwki.

Nieustająco popularne beże i brązy zyskały nowe, nieco „przybrudzone” oblicze. Projektanci chętnie sięgają po poprzecierane, imitujące beton szarości, rudości czy odcienie mocha.

2.Vintage

Styl vintage to kolejny hit na rynku płytek ceramicznych. Przetarcia i kolorystyczne nierówności na kafelkach wyglądają, jakby powstały naturalnie - w wyniku ich długoletniego użytkowania. Niekiedy efekt potęgowany jest poprzez nieregularną strukturę płytek i grubą warstwę szkliwa efektownie załamującą światło.

3.Black & White

Czerń i biel to warianty kolorystyczne, które prawdopodobnie nigdy nie wyjdą z mody. Monochromatyczne, kontrastujące zestawienia dają niezwykle dynamiczny, a jednocześnie elegancki efekt aranżacyjny.

4.Total White

Biel coraz częściej pojawia się również samodzielnie. Projektantów urzeka jej dyskretna elegancja i zdolność rozświetlenia nawet najbardziej zacienionych pomieszczeń. Należy pamiętać, że biel, podobnie jak każdy inny kolor posiada gamę przeróżnych odcieni, którymi można przepięknie „zagrać” we wnętrzu.

5.Mix’n’match

Najnowsze trendy na rynku płytek ceramicznych dotyczą nie tylko ich wzornictwa, ale także sposobów układania i łączenia. Aranżowanie płytek w multiformacie, łączenie w obrębie jednej powierzchni kafli matowych i błyszczących, czy odwracanie wzoru o 90 lub 180 stopni względem siebie to zabiegi, które potrafią nadać kolekcjom zupełnie nowe oblicze.

Innym przejawem trendu mix’n’match jest łączenie płytek o zupełnie odmiennych kształtach i fakturach: na przykład sześciokątów imitujących beton z gresem, którego kształt i faktura przypomina drewniane deski.

Do łask powraca także tak zwana jodełka, czyli układanie podłużnych płytek w kształcie litery V. Dekory z kolei coraz częściej łączy się z płytkami bazowymi na zasadzie pojedynczych akcentów, tworząc wrażenie przypadkowości.

6.Miedź i rdza

Rdzawe barwy, odcienie miedzi, przetarcia i „skorodowane” struktury to poważna konkurencja dla, kojarzących się dotąd ze stylem industrialnym, szarości. Loft w nowym wydaniu to aranżacje wykończone rudobrązowymi płytkami imitującymi zardzewiały metal czy zaśniedziałą miedź.

Rdzawe odcienie to doskonały sposób na industrialne wnętrze w nieco cieplejszym wydaniu. Doskonale komponują się z drewnem lub płytkami drewnopodobnymi.

7.Geometria

Geometria wprowadza do wnętrza dynamizm i nowoczesny klimat. Najnowsze trendy to nie tylko geometryczne rysunki, ale także kształt samych płytek. Bardzo modne są np. sześciokąty.

8.Perski dywan

Trend na dekoracyjność na dobre zagościł w płytkowym wzornictwie. Dekory towarzyszą nawet kolekcjom inspirowanym surowym kamieniem lub betonem. Częstym motywem są mozaikowe ornamenty inspirowane perskim dywanem.

Misterne wzory wyglądają jakby zostały odciśnięte w „betonowej” lub „kamiennej” powierzchni.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA