REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Nowoczesne AGD: nowinki polskiej marki

  • Autor: Redakcja Łazienka.pl
  • 11 wrz 2017 17:08
Nowoczesne AGD: nowinki polskiej marki
Fot. Amica
Nowoczesne AGD: nowinki polskiej marki
Nowoczesne AGD: nowinki polskiej marki
Nowoczesne AGD: nowinki polskiej marki

Nowoczesny sprzęt AGD oferuje rozmaite funkcje, wynoszące prostą czynność jaką jest pranie na nowy poziom. Zobaczcie, jakie nowinki na międzynarodowych targach zaprezentowała polska firma.

REKLAMA

Do 60% mniej zagnieceń i prasowanie łatwe jak nigdy wcześniej – Amica zaprezentowała flagowy model pralki podczas Międzynarodowej Wystawy Elektroniki Użytkowej i Sprzętu AGD w Berlinie – IFA. W tym roku najważniejszym bohaterem na stoisku polskiej firmy jest pralka z linii Dream Wash wyposażona w innowacyjne i zaawansowane rozwiązania, takie jak system SteamTouch, a także funkcje OptiDose oraz Add+.

Łatwiejsze prasowanie

Tempo życia jest coraz szybsze, cenna jest każda minuta. Dlatego wiele osób poszukuje sprzętów AGD, które dopasują się do ich stylu życia oraz odciążą przy wykonywaniu codziennych obowiązków. Nowość od Amica, model DAW 8143 DSiBTO, który swoją premierę miał na IFA, posiada najnowsze rozwiązania technologiczne zapewniające doskonałe efekty prania oraz pozwalające jednocześnie na oszczędność zarówno pieniędzy jak i czasu. Jednym z nich jest SteamTouch czyli system, który wykorzystuje parę wodą. Dzięki niemu już na etapie prania usuniętych zostaje do 60% zagnieceń.

Jest to możliwe dzięki zastosowaniu nie jednego, a dwóch wtrysków pary do bębna pralki. W ten sposób uzyskujemy podwójny efekt – pierwszy z nich rozmiękczając plamy pomaga w walce z nimi, drugi niweluje zagniecenia. Wiele obecnych w tej chwili na rynku urządzeń korzysta z rozwiązań parowych wykorzystujących tańszą i mniej zaawansowaną technologicznie główną grzałkę urządzenia wytwarzającą parę.

Firma Amica poszła dalej, wyposażając pralkę w generator pary, który zmniejsza osadzanie się kamienia na grzałce oraz pozwala na skuteczniejszą walkę z plamami. Końcowy cykl użycia pary ma także ogromny wpływ na redukcję zagnieceń i zdecydowanie ułatwia późniejsze prasowanie – w przypadku niektórych tkanin może się okazać, że w ogóle nie będzie ono potrzebne.

Wykorzystanie pary wodnej znacznie poprawia również efekty czyszczenia ubrań ponieważ we wstępnym cyklu prania para wnika pomiędzy włókna i przygotowuje tkaninę na dodanie detergentu jednocześnie rozluźniając włókna, dzięki czemu detergent może wniknąć głębiej. Pozwala to usunąć nawet największe zabrudzenia. SteamTouch pomaga także zneutralizować brzydkie zapachy oraz zapewnia świeżość ubrań na dłużej. Programy parowe docenią również alergicy, rodzice małych dzieci oraz wszyscy, którzy chcą mieć pewność, że ubrania są tak czyste, że nie podrażnią nawet delikatnej skóry. Funkcję pary można dołączyć do aż siedmiu programów prania w zależności od rodzaju ubrań – stawia to nowe pralki Amica w czołówce najbardziej zaawansowanych i wszechstronnych pralek parowych na świecie.

Automatyczne oszczędności

Pralkę wyposażono również w system OptiDose do automatycznego dozowania detergentu płynnego (płynu i zmiękczacza). To wygodne rozwiązanie, dzięki któremu nie trzeba każdorazowo pamiętać o wlaniu płynu – jedno napełnienie pojemników wystarczy nawet na ponad 20 cykli prania. Jeśli w międzyczasie zdecydujemy się na inny detergent (np.: przeznaczony do innego koloru lub rodzaju tkaniny), funkcję można wyłączyć i skorzystać z wszechstronnego pojemnika OptiCup, do którego możemy wsypać proszek lub wlać inny płyn niż ten, który na co dzień wykorzystujemy w OptiDose. Rozwiązanie to nie tylko pozwala na zaoszczędzenie czasu, ale także obniża koszty prania, ponieważ precyzyjnie dostosowuje porcję płynu do bieżącego cyklu. Dodatkowo jest również przyjazne dla środowiska, ponieważ zapobiega dozowaniu detergentów w nadmiarze.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA