REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Nowoczesne pisuary – nowe modele bezkołnierzowe

  • Autor: Małgorzata Nietupska
  • 16 maj 2016 08:00
Nowoczesne pisuary – nowe modele bezkołnierzowe
Pisuar ceramiczny Preda z nowej kolekcji firmy Geberit. To projekt Christoph Behling Design w Londynie.
Nowoczesne pisuary – nowe modele bezkołnierzowe
Nowoczesne pisuary – nowe modele bezkołnierzowe

Sedesy bez wewnętrznych kołnierzy to wiodący trend w modzie łazienkowej. Teraz czas na nowoczesne pisuary. Oto nowości zaprojektowane rzez Christoph Behling Design w Londynie dla Geberit.

REKLAMA

Głównymi wyznacznikami nowego systemu pisuarów Geberit są pisuary pozbawione wewnętrznych rantów: Geberit Preda i Geberit Selva. Każdy z nich posiada geometryczny, opływowy kształt, w który wkomponowana została głowica natrysku. Opracowany przez Geberit system bezkołnierzowy gwarantuje optymalne spłukiwanie wody, nawet przy minimalnym zużyciu wody - do 0,5 litra.

Kilka wersji

Obydwa pisuary są dostępne w trzech wersjach: ze spłuczką podtynkową, ze sterowaniem zintegrowanym (ukrytym) lub we wersji bezwodnej.

Zintegrowane sterowanie pisuaru to innowacja Geberit, dzięki której można w prosty sposób przeprowadzić prace konserwacyjne. Dojście do wnętrza systemu, znajduje się w łatwo dostępnym miejscu, pod spodem pisuaru. W równie łatwy sposób, można dostać się do głowicy natryskowej. Jej konserwacja możliwa jest w każdej chwili bez konieczności demontażu pisuaru.

Bezkołnierzowy pisuar ceramiczny

Nowe pisuary ceramiczne Geberit Preda i Geberit Selva zostały zaprojektowane w pracowni projektowej Christoph Behling Design w Londynie.

Brak wewnętrznego kołnierza w pisuarach ułatwia utrzymanie ceramiki w czystości oraz zdecydowanie poprawia komfort higieny i zapobiega osadzaniu się nieprzyjemnych zapachów. Wewnętrzny, geometryczny kształt, został zaprojektowany pod kątem optymalnej wydajności przy spłukiwaniu przy jednoczesnym zużyciu małej ilości wody.

Dodatkowo system spłukiwania charakteryzuje się cichą pracą oraz brakiem rozprysków przy trybie większej objętości spłukiwania.

Oba modele mimo jednakowej konstrukcji i zastosowaniu bezkołnierzowej technologii, różnią się widocznym na pierwszy rzut oka stylem. Geberit Preda dzięki swoim kompaktowym wymiarom, charakteryzuje się eleganckim wyglądem. Natomiast Geberit Selva ma wygląd stawiający na wytrzymałość i solidność. Oba modele dostępne są także w opcji systemu bezwodnego.
Oszczędzanie wody dzięki głowicy natryskowej

Głowica natryskowa została dopasowana do wyrafinowanego projektu i wewnętrznej geometrii pisuaru. Oznacza to, że spłukując optymalnie pisuar, można osiągnąć zużycie wody, zaledwie na poziomie 0,5 litra.

Dodatkowo każde zużycie wody może być również dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkownika, za pomocą dopasowanych programów, takich jak inteligentny system interwałowego spłukiwania. Czyszczenie i konserwacja głowicy z kamienia i brudu jest również proste, wystarczy kilka prostych i łatwych do wykonania kroków, aby dostać się do wnętrza mechanizmu.

Syfon hybrydowy

Geberit oferuje dwa rozwiązania, które pozwolą uniknąć problemu. Podczas gdy zwykły pisuar przystosowany jest do tradycyjnego spłukiwania może działać z syfonem odsysającym, syfon hybrydowy pozwala na pełną funkcjonalność nawet przy małym zużyciu wody lub spłukując w systemie bezwodnym.

Oba syfony mogą być łatwo usunięte z pisuaru, pozwalając w ten sposób na bezpośredni dostęp do przewodu wylotowego. Dzięki swojemu idealnemu dopasowaniu, adapter hybrydowego syfonu może być stosowany również w urządzeniach innych producentów. Takie rozwiązanie pozwala na korzystanie z zalet urządzenia, bez konieczności wymiany pisuaru.

Innowacyjna jednostka sterująca


REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA