×

Szukaj w serwisie

Nowości do łazienki: wybieramy baterię wannową

  • Autor: Excellent [artykuł reklamowy]
  • 01 lut 2016 12:38
Nowości do łazienki: wybieramy baterię wannową
Bateria wolno stojąca Oxalia Execllent to model do montażu sztorcowego w podłodze; na zdj. w zestawie z wanną Comfort. Fot. Excellent
Nowości do łazienki: wybieramy baterię wannową
Nowości do łazienki: wybieramy baterię wannową
Nowości do łazienki: wybieramy baterię wannową
Nowości do łazienki: wybieramy baterię wannową
Nowości do łazienki: wybieramy baterię wannową
Nowości do łazienki: wybieramy baterię wannową
Nowości do łazienki: wybieramy baterię wannową
Nowości do łazienki: wybieramy baterię wannową

Bateria Oxalia marki Excellent to funkcjonalne rozwiązanie do pokoju kąpielowego. Model ten stanowi połączenie smukłej kolumny z płaską wylewką.

Baterie wolnostojące to nowoczesna i jednocześnie elegancka alternatywa dla baterii montowanych w ścianie lub na postumentach. Idealne rozwiązanie dla salonów kąpielowych, w których przewidujemy zastosowanie wanny wolnostojącej.

Pewne kwestie warto ustalić już na etapie projektowania pokoju kąpielowego – np. ułatwienie czyszczenia przez zapewnienie dostępu do baterii. Warto poświęcić czas na odpowiednie dobranie baterii, przemyśleć jej funkcję, ulokowanie oraz dodatkowe właściwości, które np. ułatwią pracę instalatorowi.

Nie bez znaczenia są kwestie estetyczne – elegancka i prosta bateria wolnostojąca może pasować do większości wanien i stylów wykończenia wnętrz. Taką baterią wolnostojącą jest bateria Oxalia marki Excellent. Subtelnie podkreśli charakter wnętrza, a jednocześnie jest łatwa w montażu i zbudowana jest z wysokiej jakości komponentów.

Największą zaletą baterii wolnostojącej Oxalia  jest jej łatwy montaż oraz zapewnienie stałego dostępu rewizyjnego, wszystko to możliwe jest dzięki zastosowaniu fix-boxa. Wystarczy odpowiednio przygotować przyłącza wody i podłączyć je do fix-boxa, a następnie dzięki wszystkim elementom zawartym w opakowaniu baterii – odpowiednio przetestować i przeczyścić wyjścia wody. Po montażu mamy stałą kontrolę nad tym, co się dzieje z doprowadzeniem wody. Fix-box dopełnia subtelna rozeta z wkładką wygłuszającą.

Bateria Oxalia w swoim wnętrzu ukrywa wysokiej jakości głowicę marki Hydroplast – włoskiego producenta głowic działającego na rynku od 1986 roku i specjalizującego się w głowicach o wysokim przepływie wody. W baterii zastosowano  również perlator Neoperl, który zapewnia jednostajny i lekko napowietrzony strumień wody.

Aby uniknąć pomyłek lub kłopotów w trakcie użytkowania baterii, warto zwrócić uwagę na:

1. Miejsce montażu baterii

Najwygodniejsze miejsce na montaż baterii znajduje się mniej więcej w połowie długiego boku wanny. Dzięki temu mamy łatwy dostęp do regulatorów baterii w trakcie kąpieli. Dodatkowo w tym miejscu boki wanien są bardziej pionowe i strumień wody z wylewki baterii kierowany jest na dno wanny, a nie na jego ścianki.


2. Przygotowanie doprowadzeń wody

Wyprowadzenia wody znajdujące się w posadzce należy tak przygotować by zapewnić szczelność, trwałość i stateczność baterii. Warto zainwestować w rozwiązania, które są łatwe w montażu i zapewniają solidność, np. trój- lub czwór nożne wsporniki lub elementy podpodłogowe. Idealnym rozwiązaniem jest fix-box zastosowany w bateriach Oxalia  i Galisa.

3. Wysokość baterii i rantu wanny 

Przy planowaniu zakupu baterii do wanny należy sprawdzić wysokość wylewki wannowej, która powinna sięgać ponad rant wanny z zachowaniem kilku centymetrów dystansu. Dystans jest konieczny by elementy baterii nie ocierały o wannę i jej nie uszkadzały.

4. Dostęp do baterii 

Często w niewielkich pokojach kąpielowych bateria wannowa ustawiana jest pomiędzy wanną a ścianą. Utrudnia to dostęp do baterii i, niestety, czyszczenie baterii jest wtedy bardzo kłopotliwe.

5. Jedna czy dwie nogi baterii 

Wśród dostępnych obecnie baterii wolnostojących dostępne są wersje posadowione na jednej lub dwóch nogach. Baterie na jednej nodze z reguły posiadają elementy mocujące całą konstrukcję połączone z sobą i pozwalające na jednoczesne poziomowanie całego elementu montażowego. W przypadku baterii na dwóch nogach przewidzieć należy, że poziomować należy dwa oddzielne elementy – poziomując je także wzajemnie miedzy sobą zachowując odpowiedni odstęp między nimi.

6. Dostęp do pokrętła

Warto zastanowić się nad takim ustawieniem baterii w stosunku do wanny by pokrętło regulacji baterii znajdowało się w zasięgu naszej dłoni w momencie, gdy bierzemy kąpiel.

7. Przepływ wody 

Każda bateria wannowa powinna mieć przepływ wody nie mniejszy niż 19 l/min. Im większy strumień wody tym szybciej wanna napełni się wodą i łatwiej zapewnić nam odpowiednią temperaturę kąpieli

Więcej informacji: 
Rekomendowane dla CiebieNewsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce