Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Okładziny ceramiczne w łazienkach dla gości – jak dobierać płytki radzi architekt

  • Autor: Anna Usakiewicz
  • 28 lip 2014 08:20
Okładziny ceramiczne w łazienkach dla gości – jak dobierać płytki radzi architekt
Propozycja marki Azulejos Alcor kolekcja Siena Ondas z przepięknym, kwiatowym wzorem i płytkami z efektem 3D w kolorze białym i różowym. Fot. Azulejos Alcor

Małe do małej, duże formaty do dużej łazienki, a może na odwrót? Jakie zasady łączenia płytek obowiązują w projekcie toalety dla gości wyjaśnia arch. Izabella Korol.

REKLAMA

Podobnie jak w małej, czy dużej łazience, także wybierając płytki do toalety dla gości warto przestrzegać podstawowych zasad, a więc:

- najlepiej do wnętrza nie wprowadzać więcej niż trzech kolorów płytek,

- formaty dobrać tak, aby na ścianach było jak najmniej szpecących docinek,

- łącząc ze sobą różne formaty, zwróćmy uwagę na fugi – powinny ze sobą współgrać w pionie i w poziomie (nic bardziej nie zmniejsza łazienki niż kratka z kontrastowej fugi; nic też bardziej nie podkreśla źle dobranych formatów płytek oraz niedoskonałości w ich ułożeniu).

Przy urządzaniu toalety gościnnej możemy pozwolić sobie na więcej szaleństwa. Nie przebywamy tam długo, nie mamy się tam relaksować, a raczej chcemy zaskoczyć, zaintrygować.

To co w łazience kąpielowej może nam przeszkadzać lub szybko się znudzić, w toalecie dla gości może okazać się wręcz pożądane. Dlaczego mielibyśmy nie położyć np. jednej gigantycznej płyty na całej powierzchni podłogi? Efekt murowany! W dużej łazience możemy zrobić wszystko, pod warunkiem, że nie będzie to jednocześnie wszystko dostępne na rynku w jednym pomieszczeniu, a w małej lepiej ograniczyć się do standardowych średnich formatów, gładkich, jasnych i z połyskiem. Wszelkie eksperymenty i kontrowersyjne rozwiązania lepiej skonsultować z architektem.  

  • O projektantce

     

    mgr inż. arch. Izabella Korol - absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Białostocki; od 1999 roku prowadzi firmę Art- Studio, która zapewnia klientom kompleksową usługę projektową i wykonawczą na najwyższym poziomie. Wiedza, doświadczenie, ale też odrobina talentu i wyobraźnia oraz doskonali współpracownicy sprawiają, że może sprostać oczekiwaniom klientów i wykonać dopracowany, oryginalny, funkcjonalny i niepowtarzalny projekt w każdym stylu. Projektuje wnętrza bogate w nowatorskie rozwiązania, zaskakujące połączenia materiałów i bazujące na autorskich koncepcjach. 

REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA