REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Płytki jak drewno: zobacz nową kolekcję

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 29 marz 2017 14:23
Płytki jak drewno: zobacz nową kolekcję
Płytki jak drewno z kolekcji Koncept Wood w kolorze Selected Oak Cream. Fot. Opoczno
Płytki jak drewno: zobacz nową kolekcję
Płytki jak drewno: zobacz nową kolekcję
Płytki jak drewno: zobacz nową kolekcję

Dla tych, którzy marzą o pięknej, drewnianej podłodze, nie chcąc przy tym rezygnować z wygody, powstała nowa kolekcja płytek jak drewno.

REKLAMA

Jak sprawić, aby nasze wnętrza były jednocześnie piękne, funkcjonalne i do tego przez lata pozostawały w dobrym stanie? Kwestia eksploatacji dotyczy szczególnie podłogi, która jest zazwyczaj sporą inwestycją i ma nam służyć przez długi czas.

To ona ma ogromny wpływ na wygląd i charakter wnętrza, a jednocześnie jest najbardziej narażona na zniszczenia. Czy możliwe jest osiągnięcie kompromisu pomiędzy praktycznymi a estetycznymi walorami podłogi, tak, aby w pełni odpowiadała ona naszym potrzebom? Rozwiązaniem łączącym w sobie oba aspekty są płytki ceramiczne do złudzenia przypominające naturalne drewno.

Dla tych, którzy marzą o pięknej, drewnianej podłodze, nie chcąc przy tym rezygnować
z wygody, powstała nowa kolekcja marki Opoczno - Koncept Wood. Na płytkach inspirowanych jesionem i dębem zostały wiernie odwzorowane słoje i faktura drewna. Dzięki temu, a także dzięki niepowtarzalnej grafice na każdej z płytek w danej tonacji kolorystycznej, wyglądają one dokładnie tak, jak drewniane deski. Naturalny efekt można dodatkowo podkreślić układając płytki z zastosowaniem bardzo cienkiej, prawie niewidocznej fugi. Jest to możliwe dzięki procesowi rektyfikacji, któremu zostały wcześniej poddane.

W zgodzie z trendami

Projektanci linii Kocept Wood, poza osiągnięciem niezwykle naturalnego efektu, zadbali również o to, aby wpisywała się ona w aktualne, światowe, podłogowe trendy. Płytki gresowe podzielone zostały na 3 grupy kolorystyczne. Pierwsza z nich to grupa jasna, w skład której wchodzą płytki białe i kremowe. Druga - naturalna, w której znajdziemy kolor beżowy i jasnobrązowy. Ostatnia – ciemna - to wenge, ochra i ciemny brąz.

Bardzo ostatnio modne, bielone drewno doskonale zastąpią płytki o skandynawskim charakterze Nordic Oak White. Ułożone wzdłuż obok siebie, świetnie sprawdzą się
we wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych. Układane w jodełkę natomiast będą znakomitą bazą dla przestrzeni urządzanych w stylu klasycznym, rustykalnym czy vintage.

W opozycji do płytek z grafiką bielonego drewna stoją, również modne w tym roku, bardzo ciemne, aż po odcień espresso - modele Nordic Oak Brown, czy Nordic Oak Wenge. O ile drewniana podłoga w ciemnej tonacji jest dość kłopotliwa z uwagi na konieczność konserwacji, a także uwydatnione wszelkie zarysowania, o tyle z płytkami imitującymi drewno nie mamy żadnego z tych problemów. Są one bowiem niezwykle trwałe, odporne
i łatwe w utrzymaniu czystości.

Innym podłogowym trendem na rok 2017 są szerokie deski podłogowe. Płytki z kolekcji Koncept Wood, z szerokością nieco ponad 22 cm, idealnie wpisują się w aktualną modę. 

W bieżącym roku królować będą także matowe wykończenia wszelkich elementów wyposażenia wnętrz. Od wielu lat obserwować można tendencję odejścia od lakierowanego parkietu i zwrot ku olejowanym deskom drewnianym, dającym bardziej matowy, naturalny efekt. Podobne wrażenie będą robiły podłogi z wykorzystaniem płytek Koncept Wood, które zastosować można praktycznie w każdej części domu czy mieszkania.

Płytki z nowej kolekcji marki Opoczno to także odpowiedź na utrzymujący się trend proekologiczny. W ostatnich latach branża wyposażenia wnętrz stara się wsłuchiwać
w rosnące obawy konsumentów, związane z niszczeniem środowiska i nadmierną eksploatacją zasobów naturalnych. Problem szczególnie widoczny jest w przemyśle podłogowym, wykorzystującym ogromne ilości naturalnego surowca. Coraz bardziej popularne staje się wykorzystywanie drewna z odzysku, a także jego drewnopodobnych zamienników.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA