REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Podłoga w łazience: wybierz panele odporne na wilgoć

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 18 lip 2016 09:51
Podłoga w łazience: wybierz panele odporne na wilgoć
Odporne na wilgoć panele laminowane są świetnym rozwiązaniem do łazienek, które do złudzenia imituje naturalne drewno. Fot. Wineo

Któż z nas nie chciałby mieć w łazience szlachetnej drewnianej podłogi? Świetną alternatywą mogą być panele laminowane odporne na wilgoć.

REKLAMA

Podłoga ułożona z długich, wąskich desek to jeden z aranżacyjnych standardów. Gorącym trendem jest jednak rezygnacja z klasycznego drewna na rzecz nowoczesnych paneli, które dorównują deskom wyglądem i strukturą powierzchni, ale przewyższają je parametrami technicznymi. Odpowiedzią na takie właśnie oczekiwania odbiorców jest nowa linia podłóg laminowanych.

Poszukiwania oryginalnego pomysłu na aranżację podłogi zwykle oscylują wokół koloru i faktury nawierzchni. Nie każdy zdaje sobie bowiem sprawę, że ciekawy efekt wizualny osiągnąć można poprzez wybór materiału wykończeniowego o nieszablonowej linii. Nowe panele Wineo 500 XL V4, wyróżniające się wyjątkowo smukłym formatem XL (1845 x 195 mm) i stylową v-fugą na wszystkich krawędziach, są tego bardzo dobrym przykładem.

Powierzchnia ułożona z długich i wąskich paneli laminowanych bez wątpienia największe wrażenie zrobi w przypadku przestronnych wnętrz, jednak znakomicie sprawdzi się ona również w mniejszych pomieszczeniach, jak np. łazienkach. Dzięki takiej podłodze pokoje zyskują bowiem szlachetny wygląd i wrażenie przestrzeni, wydając się większe niż w rzeczywistości.

Nowy format, sprawdzone rozwiązania

Panele laminowane Wineo 500 XL V4 to propozycja szczególnie polecana wielbicielom klasyki w nowoczesnym wydaniu. W kolekcji znalazło się aż 12 eleganckich dekorów, doskonale odwzorowujących naturalny rysunek drewna dębowego i sosnowego, a do tego utrzymanych w różnych tonacjach kolorystycznych. Na liście zalet nowego produktu znajdują się jednak nie tylko kwestie wizualne, ale również funkcjonalne.

Podłogi laminowane z tej kolekcji posiadają klasę ścieralności AC4 oraz klasę użyteczności 23/32, zatem są bardzo wytrzymałe. Płyta nośna Aqua Protect o podwyższonej odporności na chłonięcie wilgoci skutecznie zabezpiecza je przed negatywnymi skutkami wilgoci, co sprawia, że można je spokojnie układać w mokrych pomieszczeniach, w tym w łazience. Z kolei warstwa antystatyczna minimalizuje ryzyko elektryzowania się podłogi i utrudnia osadzanie się kurzu na jej powierzchni. Dodatkowym atutem jest system łączenia LocTec, umożliwiający szybki, czysty i prosty montaż paneli metodą „na click”.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA