REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Podłoga w łazience: wybierz wodoodporne panele

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 06 lut 2017 14:39
Podłoga w łazience: wybierz wodoodporne panele
Wodoodporna podłoga laminowana z kolekcji Majestic. Fot. Quick-Step
Podłoga w łazience: wybierz wodoodporne panele
Podłoga w łazience: wybierz wodoodporne panele
Podłoga w łazience: wybierz wodoodporne panele

Na podłodze w łazience wcale nie muszą leżeć płytki. Wodoodporne panele laminowane to świetny wybór również do mokrych pomieszczeń!

REKLAMA

Wodoodporne podłogi laminowane Quick-Step całkowicie zmieniają sposób aranżacji domu. Dzięki kolekcjom Impressive i Majestic w łazience nie jesteśmy skazani na zimne płytki ceramiczne lub kamień.

Nieszablonowe rozwiązanie 

Wodoodporna podłoga laminowana Quick-Step doskonale odwzorowuje wygląd drewna z jego charakterystycznymi sękami, chropowatościami i rysunkiem słojów. Dzięki niej po wyjściu spod prysznica będziemy stąpać gołymi stopami po ciepłych panelach zamiast po zimnych płytkach. Natomiast w kuchni otwartej na salon uzyskamy elegancką, jednolitą podłogę.

"Drewno dodaje wnętrzu bardzo przytulnego wyglądu. Z pewnością w pomieszczeniach, w których zazwyczaj stosuje się płytki ceramiczne, wygląd drewniej podłogi będzie zaskakiwał. Jednak za pomocą nowoczesnych technologii produkcji można obecnie stworzyć podłogę z laminatu, którą trudno odróżnić od naturalnego materiału. Jest cieplejsza w dotyku niż płytki ceramiczne, co nie jest bez znaczenia w łazience. Pod palcami można wyczuć fakturę słojów i sęków czy nawet szczotkowania i nierówności charakterystycznych dla obróbki stolarskiej" – mówi Bartłomiej Cybulski, Dyrektor Generalny Quick-Step w Polsce.

Wodoszczelna i długowieczna 

Nowe panele Quick-Step są wykonane w technologii Hydro Seal. To rozwiązanie idealnie zabezpiecza podłogę przed wnikaniem wody w szczeliny pomiędzy panelami. Czyszczenie wodą i jej czasowe zaleganie na powierzchni nie odbija się więc na jej wyglądzie i walorach użytkowych. Woda nie dostaje się pod powierzchnię nie powodując pęcznienia i wybrzuszeń jak może to mieć w przypadku prawdziwych desek. Wodoodporne laminaty to świetne rozwiązanie dla silnie eksploatowanych pomieszczeń takich jak łazienki i kuchnie. Dodatkowo producent daje 10-letnią gwarancje na swoje produkty. 

Kolekcja Impressive i Impressive Ultra – bogactwo wzorów 

Pierwsza kolekcja wodoodpornych laminatów „Impressive”zadebiutowała na rynku
w 2015 roku. Projektanci Quick-Step inspirując się drewnem z różnych stron świata stworzyli szesnaście wzorów paneli. Od jasnych wybarwień typowych dla wnętrz skandynawskich, poprzez popularne w Polsce klasyczne ciepłe odcienie, aż po palone czarne drewno obecne w architekturze azjatyckiej. Zatem dostosowanie wyglądu podłogi do naszej ulubionej stylistyki jest tylko kwestią wyboru odpowiedniego modelu. 

Panele Impressive mają wyjątkowy duży format: 138 cm na 19 cm i w pełni oddają cechy i piękno prawdziwego drewna. Wygląd różnych gatunków jest bardzo precyzyjne nałożony na powierzchnię i obejmuje również łączenie pomiędzy panelami. Struktura i nieregularności, które są cechami, za które wiele osób ceni prawdziwe drewno, są wyraźnie wyczuwalne pod palcami i dokładnie zgrane rysunkiem słojów i sęków charakterystycznych dla danego gatunku drzewa. Dzięki temu laminat uzyskuje niespotykany dotychczas realistyczny wygląd.

W przypadku bardzo intensywnego użytkowania Quick-Step poleca kolekcję „Impressive Ultra” z panelami o grubości 12 mm. Są bardziej wytrzymałym rozwiązaniem niż panele regularnej kolekcji Impressive mierzące 8 mm grubości.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA