REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Poznaj mity i fakty na temat prania

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 26 kwi 2017 20:14
Poznaj mity i fakty na temat prania
Pralka Whirlpool FSCR 12432. Cena: 3.999 zł. Fot. Whirlpool
Poznaj mity i fakty na temat prania
Poznaj mity i fakty na temat prania

Jak uzyskać doskonałe rezultaty, jednocześnie oszczędzając wodę i energię? Poznajcie fakty i mity na temat prania.

REKLAMA

Pranie to jeden z obowiązków domowych, które wykonujemy bez większego entuzjazmu i często… automatycznie. Nie tylko nie wykorzystujemy na co dzień wielu pożytecznych funkcji i programów, ale też tkwimy w błędnych przekonaniach.

FAKT: Białe rzeczy pierzemy osobno

Mimo coraz doskonalszej technologii, dającej możliwość wyboru dedykowanego do danych tkanin programu, warto trzymać się zasady, że białe pierzemy oddzielnie. Tylko w ten sposób zyskamy pewność, że śnieżnobiała koszula zachowa swój oryginalny kolor. Ze spokojną głową możemy natomiast połączyć elementy garderoby o innych barwach, nawet jeśli ich gama jest bardzo szeroka. Nic się nie stanie, jeśli w jednym cyklu wypierzemy np. jasnożółtą bluzkę z granatową spódnicą. Oczywiście pod warunkiem, że skorzystamy z odpowiedniej opcji.

– Pralki marki Whirlpool mają specjalną funkcję Kolorowe 15°, którą można łączyć z wieloma programami. Pranie w zimnej wodzie pozwala zachować kolory tkanin i jednocześnie osiągnąć porównywalne efekty do tych, które uzyskamy piorąc w temperaturze 40o C. Funkcja Kolorowe 15o oszczędza również energię używaną do podgrzania wody – mówi Magdalena Olejniczak, specjalista ds. szkoleń w firmie Whirlpool. 

MIT: Więcej proszku do brudnych rzeczy

Jeśli mamy mocno zabrudzone ubrania, jednym z największych błędów, jakie możemy popełnić jest zastosowanie zwiększonej ilości proszku lub płynu do prania. Aby skutecznie wyprać znajdujące się w bębnie elementy garderoby, wystarczą zaledwie dwie łyżki stołowe detergentu. Jeśli wsypiemy więcej, może on nie rozpuścić się, pozostawiając na tkaninach biały nalot lub grudki. Dodatkowo, proszek lub płyn będzie osadzał się na podzespołach pralki, co może skrócić jej żywotność. Zalegający w urządzeniu detergent może też powodować pojawianie się na ubraniach tłustych plam.

Bardzo rozsądną opcją, dostępną m.in. w pralce Whirlpool Supreme Care FSCR 12432 jest automatyczne dozowanie detergentu. Wystarczy raz na jakiś czas nalać do specjalnego zbiornika płyn (funkcja nie działa w przypadku proszku), a urządzenie – dzięki technologii 6. Zmysł – na podstawie wsadu znajdującego się w bębnie pobierze odpowiednią ilość detergentu. Korzystając z tej funkcji możemy zaoszczędzić aż do 12 litrów płynu rocznie! Na pewno też skorzystają na niej nasze ubrania.

MIT: W niskiej temp. się nie dopierze

Plamy z trawy, kawy czy wina? Dzięki funkcji Odplamianie Bio 15 w wybranych modelach pralek marki Whirlpool, dedykowanej do usuwania trudnych plam organicznych, pozbędziemy się najbardziej uporczywych zabrudzeń. Funkcja współdziała z każdym programem, poprzedzając go fazą namaczania w zimnej wodzie. Właśnie wtedy działają enzymy piorące znajdujące się w detergencie, odpowiedzialne za usuwanie plam organicznych. Włączając Odplamianie Bio 15 w powiązaniu np. z programem Bawełniane 40°, mamy pewność, że najpierw, dzięki fazie namaczania skutecznie zostaną usunięte plamy, a potem, kiedy temperatura prania wzrośnie, ubrania skutecznie i dokładnie się wypiorą.

MIT: Zapomniałam wyjąć - muszę prac jeszcze raz

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA