REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Praktyczna łazienka: umywalki z konglomeratu

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 09 sie 2016 11:05
Praktyczna łazienka: umywalki z konglomeratu
Stylowy design w łazience – umywalka zintegrowana z blatem wykonana z materiału Noble Botticino Technistone.
Praktyczna łazienka: umywalki z konglomeratu
Praktyczna łazienka: umywalki z konglomeratu

Umywalki z konglomeratu kwarcowego to połączenie oryginalnego wzornictwa z wysoką funkcjonalnością.

REKLAMA

We współczesnych aranżacjach łazienek stawia się na oryginalne wzornictwo. Standardem staje się łączenie pięknego designu z funkcjonalnością. Przykładem tych tendencji są nowe umywalki Technistone, wykonane z konglomeratu kwarcowego, charakteryzujące się skośnym dnem oraz brakiem tradycyjnego odpływu.

Designerzy bardzo chętnie eksperymentują z formą przedmiotów codziennego użytku, coraz częściej też wytwory owych twórczych poczynań wcielane są w życie. Wzornictwo przemysłowe to obecnie bardzo inspirująca, rozbudowana i różnorodna dziedzina, dostarczająca nietuzinkowych pomysłów do wystroju naszych wnętrz. Także architekci firmy Technistone, pragnąc prezentować odbiorcom to, co najlepsze w designie, stworzyli nowy projekt umywalek o geometrycznym kształcie, których cechą charakterystyczną jest niecka ze skośnym dnem.

Koniec z nudnym wyposażeniem

Technologia produkcji umywalek Technistone polega na wycięciu w powierzchni płyty prostokątnego otworu i opuszczeniu jego dna pod zadanym kątem. Dzięki przemyślanemu projektowi nadmiar wody kierowany jest wprost do podłużnej szczeliny, nie ma więc ryzyka zatkania przepływu lub gromadzenia się płynu wewnątrz niecki.

Nowoczesne umywalki Technistone dzięki temu, że wykonane są z tego samego materiału co powierzchnia robocza, pozwalają osiągnąć efekt homogenicznej, jednolitej powierzchni. Integracja niecki z blatem minimalizuje też ryzyko przedostania się wody i zanieczyszczeń w potencjalne szczeliny. Trzeba pamiętać jednak, że ze względu na nietypową formę odpływu, w umywalkach Technistone o spadzistym kształcie nie ma możliwości zamontowania tradycyjnego sitka, dlatego są one dedykowane głównie do łazienek i salonów kąpielowych. Co prawda produkt znajdzie swoje zastosowanie także w kuchni jako stylowy zlewozmywak, należy jednak uważać, aby odpadki nie przedostawały się do kanalizacji.

Wieczne i czyste piękno 

Umywalki ze skośnym dnem firmy Technistone ze względu na swoje unikalne wzornictwo, staną się ozdobą każdej stylowej przestrzeni. Wykonane z tego samego materiału, co blat, idealnie wtapiają się w strukturę zabudowy, przez co zatarta zostaje granica między powierzchnią odkładczą a sanitarną, a aranżacja zyskuje na spójności, zdaje się być także bardziej harmonijna. Aby jednak tak precyzyjna technologia przyniosła satysfakcjonujące efekty, surowiec poddawany obróbce musi cechować się najwyższymi parametrami technicznymi: być z jednej strony spoisty i trwały, a z drugiej plastyczny, lekki i nie kruszący się.

Te wszystkie cechy posiada konglomerat kwarcowy – kamień ulepszony technologicznie, który łączy naturalny wygląd surowca z doskonałymi właściwościami użytkowymi. Unikalna i wyjątkowo trwała struktura materiału sprawia, że umywalki wyróżniają się podwyższoną odpornością na uderzenia i zarysowania. Dodatkowo są wodoodporne i antybakteryjne, dlatego świetnie sprawdzą się w nowoczesnych łazienkach, zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym. W odróżnieniu od naturalnego kamienia konglomerat nie zmienia koloru pod wpływem wody, jest też łatwy w czyszczeniu. Ultra gładka powierzchnia jest delikatna i miła w dotyku, a bogata oferta kolorystyczna pozwala stworzyć łazienkę marzeń – przyznaje Krzysztof Piotorwski, przedstawiciel na Polskę firmy Technistone.

Umywalki oferowane są we wszystkich wybarwieniach, dostępnych na stronie producenta – od śnieżnobiałej powierzchni Crystal Absolute White, przez utrzymaną w stylizacji glamour linię Starlight, charakteryzującą się zawartością szkła i połyskujących zwierciadeł, aż po wysmakowaną kolekcję Noble, do złudzenia przypominającą klasyczne marmury. Bogata oferta kolorystyczna, niedostępna w przypadku umywalek ceramicznych, daje możliwość idealnego dopasowania produktu do każdej sytuacji projektowej, nadając aranżacji stylowy i oryginalny charakter.  


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA