REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Praktyczna strefa prysznica: postaw na płaski brodzik

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 19 paź 2016 12:50
Praktyczna strefa prysznica: postaw na płaski brodzik
Brodzik Stonetto. Fot. Duravit
Praktyczna strefa prysznica: postaw na płaski brodzik
Praktyczna strefa prysznica: postaw na płaski brodzik
Praktyczna strefa prysznica: postaw na płaski brodzik

Brodziki płaskie są coraz popularniejszym rozwiązaniem do łazienek. Przeczytajcie, dlaczego warto je wybrać!

REKLAMA

Nowocześnie zaaranżowana łazienka to połączenie dobrego designu oraz funkcjonalności. Coraz częściej pojawiają się w niej rozwiązania interesujące pod względem wzorniczym, ale i zapewniające użytkownikom komfortowe korzystanie z nich. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się brodziki prysznicowe płaskie, które pozwalają na kreatywne zaaranżowanie przestrzeni łazienkowej. Na uwagę zasługują rozwiązania Duravit, wyróżniające się ciekawym wzornictwem, ale także bezproblemowym montażem.  

Popularność brodzików płaskich zlicowanych z podłogą lub nieznacznie wyniesionych ponad jej poziom wynika z możliwości aranżacyjnych, jakie zyskujemy poprzez instalację takiego rozwiązania. Na ich popularność wpływ ma również uproszczenie sposobu instalacji – zainstalowanie brodzika zamontowanego w podłodze jeszcze do niedawna wiązało się z wieloma problemami. Brodziki płaskie, które znajdziemy w ofercie Duravit: DuraPlan, P3 Comfort oraz Stonetto, to rozwiązania zapewniające instalatorowi wykonanie szczelnej, bezpiecznej zabudowy. Natomiast użytkownicy zyskują nowocześnie zaaranżowaną przestrzeń łazienkową, wyposażoną w bezawaryjnie działające urządzenia. Brodziki posiadające fabrycznie wykonane skosy są tak wyprofilowane, że zapewniają bezproblemowy odpływ wody do syfonu.

Bezproblemowy montaż na posadzce

Instalacja brodzika tak, aby był zlicowany z górną linią posadzki nie stanowi problemu w  przypadku nowo powstającego budynku. Już na etapie projektowania uwzględnia się przygotowanie odpowiedniego wybrania, w którym brodzik zostanie zatopiony wraz z syfonem i systemem odpływowym. Problem pojawia się wówczas, gdy brodzik zlicowany z podłogą należy zamontować w budynku już istniejącym, z wykonaną posadzką, na stropie. Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zazwyczaj skucie istniejącej już posadzki w miejscu przeznaczonym pod instalację lub też podniesienie poziomu podłogi do żądanej wysokości.

Odpowiedzią na problemy instalatorów są nowe wpuszczane w podłogę brodziki Duravit. Dzięki temu, że podłoże montażowe zostało w nich zredukowane do minimum możliwa staje się instalacja brodzika bezpośrednio na wyłożonym płytkami ceramicznymi podłożu. Montażowi na równi z podłogą albo tak, aby rant nie znacznie wystawał ponad podłogę sprzyja także ich niewielka głębokość: dla modeli P3 Comfort głębokość wynosi 47 mm, dla DuraPlan – 35 mm, powiększona o wysokość syfonu odpływowego.

Brodziki Duravit zostały opracowane w ten sposób, że możliwy jest ich montaż w trzech wariantach: na równi z górną krawędzią posadzki, wbudowany do połowy posadzki lub na posadzce. Wyposażone w ramę z regulacją wysokości zapewniają powstanie idealnego wgłębienia na brodzik i doskonałe pozycjonowanie syfonu. Natomiast zestaw przelewowo-odpływowy, zintegrowany z brodzikiem, zapobiega ewentualnym problemom wynikającym z trudności dotyczących właściwego uszczelnienia odpływu.

Szczelność systemu

Brodziki oferowane są wraz z kompletem akcesoriów zapewniających ich prawidłowe, bezawaryjne funkcjonowanie. Tylko kompatybilność elementów oraz ich właściwy montaż, zgodnie z instrukcją dołączoną do produktu, są w stanie zapewnić spełnienie wymagań dotyczących bezpieczeństwa użytkowania i szczelności systemu. Podczas montażu brodzików płaskich zalecane jest zastosowanie syfonów z dostępem od góry.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA