REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Pralka dla biegacza: niezbędny "gadżet" sportowca

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 24 kwi 2017 13:06
Pralka dla biegacza: niezbędny "gadżet" sportowca
Każda osoba aktywna fizycznie, uprawiająca regularnie sport powinna zaopatrzyć się w pralkę z programami do odzieży sportowej. Fot. Indesit
Pralka dla biegacza: niezbędny "gadżet" sportowca
Pralka dla biegacza: niezbędny "gadżet" sportowca
Pralka dla biegacza: niezbędny "gadżet" sportowca
Pralka dla biegacza: niezbędny "gadżet" sportowca

Na rynku dostępnych jest wiele gadżetów dla biegaczy: od termoaktywnej odzieży po inteligentne opaski na rękę. Szczególnym rodzajem gadżetu może być... pralka.

REKLAMA

Moda na bieganie jest jedną z tych, które przynoszą prawie same pozytywne skutki. Ponadto można powiedzieć, że jest to sport niewymagający finansowo – aby rozpocząć systematyczne treningi nie musimy inwestować choćby w specjalistyczny sprzęt. Wystarczy nam wygodne ubranie sportowe i determinacja, a niemal od razu możemy bić swoje własne rekordy. 

Pralka – to duży i niezbędny „gadżet” każdego biegacza. Odpowiedni model nie pozwoli zniszczyć ubrań do biegania – odzież będzie czysta i świeża. Jak wiadomo, sportowe ubrania i buty potrzebują specjalnego traktowania, żeby mogły nam służyć jak najdłużej. Ponadto wymagają prania po każdym treningu, co może oznaczać wykonywanie tej czynności nawet kilka razy w tygodniu, a to sprzyja szybkiemu niszczeniu odzieży.

Z raportu „Bieganie w 2016 roku w liczbach”1 wynika, iż ponad połowa biegaczy kupuje tylko jedną parę butów na rok. Tym bardziej warto zadbać, aby przez cały ten okres nasze obuwie spełniało standardy jakości jak najbardziej zbliżone do stanu fabrycznego. Dla aktywnych osób najlepszym rozwiązaniem będzie więc wybór odpowiedniego modelu pralki z programami np. dla ubrań syntetycznych ze wstawkami z różnych materiałów czy do prania ubrań zawierających specjalistyczne materiały np. Gore-tex™.

Przykładem urządzenia, wyposażanego w takie programy jest pralka Indesit Innex. Posiada dodatkowo program do prania obuwia sportowego (pozwala na pranie maksymalnie 2 par obuwia sportowego bez hałasu i obijania się obuwia o siebie oraz o ścianki bębna). W tym celu wykorzystuje się szybki ruch bębna i siłę odśrodkową. Przydatny jest także tryb „Siłownia” – do prania ręczników i stroju na siłownię lub innych aktywności sportowych. Taki model pralki to duże ułatwienie dla osób prowadzących aktywny tryb życia.

Jeśli zadbamy o wszystkie powyższe aspekty – niemal natychmiast możemy rozpocząć nasze treningi, prowadząc je w profesjonalny sposób, a przy tym czerpiąc z nich jak najwięcej przyjemności oraz osiągając efekty.


REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA