REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Pralka dla rodzin z dziećmi – jak wybrać

  • Autor: Małgorzata Nietupska
  • 25 kwi 2016 15:49
Pralka dla rodzin z dziećmi – jak wybrać
W domach, gdzie są dzieci, pralki często pracują po dwa razy dziennie. Fot. Beko

Gdy w domu są dzieci, prania zawsze jest więcej. Idealna pralka familijna powinna być bardzo oszczędna oraz posiadać specjalne programy do odzieży dziecięcej i młodzieżowej.

REKLAMA

Ważna jest także jej pojemność, dopasowana do liczebności rodziny. Warto zwrócić uwagę, aby była cicha – wtedy nie zakłóci snu nawet niemowlaka.

Oszczędnie czyli EKO

Codziennie duże pranie – tak zwykle jest w domach rodzin z dziećmi. Pierze się nie tylko więcej ubrań, ale też ręczników, bielizny pościelowej, poduszek, kołder. Góry prania nie muszą oznaczać wysokich rachunków za energię elektryczną i wodę.

Warunek – trzeba mieć model w klasie energetycznej co najmniej A. Oszczędnościom sprzyjają funkcje EKO oraz systemy dozowania detergentów (pralka sugeruje, ile go potrzebuje; gdy jest go za mało, pogarsza się efekt prania, zaś jeśli za dużo – zwiększa się pobór wody i zanieczyszcza środowisko).

Zamiast stosować chemiczne odplamiacze, można używać programów odplamiających, wykorzystujących temperaturę i siłę wody. Bardzo prosty sposób na oszczędzanie to obniżanie temperatury prania: zamiast np. 60 wybieramy 40ºC. Skład nowoczesnych proszków zapewnia wysoką skuteczność efektów prania także w obniżonej temperaturze!

Bezpiecznie i cicho

Nie zawsze jest możliwość wygospodarowania w domu pomieszczenia gospodarczego, w którym pralka może być „trzymana pod kluczem” przed dziećmi. Jeśli urządzenie stoi w łazience czy kuchni, można być pewnym, że maluchy będą bawić się jej przyciskami i drzwiczkami – o wypadek i przypadkowe włączenie nietrudno.

Dlatego dla rodzin z małymi dziećmi polecane są modele z blokadami rodzicielskimi (programatora i drzwi). Dzięki nim, maluch nie uruchomi urządzenia.

Pralka to jedno z głośniejszych urządzeń domowych. Aby nie zakłócała snu dziecka, warto wybrać model cichy – emitujący ok. 52 dB (hałas porównywalny do odgłosu padającego deszczu), albo z możliwością programowania startu.

Mniej pracy

Duże pranie oznacza więcej prasowania. Pracy jest mniej, jeśli systematycznie używa się funkcji typu mniej zagnieceń czy mniej prasowania – ma je prawie każdy nowy model. Prasowanie albo w ogóle jest eliminowane, albo trwa krócej.

Przydatne są także inne funkcje oraz programy, np. pranie ręczne – wtedy nie trzeba robić w misce przepierek rajstop, wizytowych sukienek, ażurowych sweterków, czapek, rękawiczek. Urządzenia z programami sportowymi pozwalają szybko uprać strój na WF, ulubioną kurtkę na rower czy tenisówki. O przypominaniu dzieciom - „Tylko się nie pobrudź!” - można wreszcie zapomnieć.

 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA