REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Pralka LG trafiła do Księgi rekordów Guinessa

  • Autor: Judyta Kokoszkiewicz
  • 18 kwi 2016 10:00
Pralka LG trafiła do Księgi rekordów Guinessa
Firma LG Electronics oraz Bryan Berg, ekspert w układaniu karcianych konstrukcji, ustanowili nowy rekord świata dla domku z kart wybudowanego w ciągu 12 godzin. Fot. LG
Pralka LG trafiła do Księgi rekordów Guinessa
Pralka LG trafiła do Księgi rekordów Guinessa
Pralka LG trafiła do Księgi rekordów Guinessa

Pralka LG Centum System™, która posłużyła jako podstawa rekordowego domku z kart, jest wyposażona w system tłumienia drgań, oparty na amortyzatorach podobnych do tych stosowanych w motoryzacji.

REKLAMA

Pralka LG Centum System™, dzięki niezwykle cichej pracy, podbija światowe rekordy.

Firma LG Electronics oraz Bryan Berg, ekspert w układaniu karcianych konstrukcji, ustanowili nowy rekord świata dla domku z kart wybudowanego w ciągu 12 godzin. Rekord ten jest jeszcze bardziej imponujący ze względu na fakt, że budowla o wysokości 3,3 metra została ustawiona na blacie pralki LG Centum, w której włączono wirowanie z prędkością 1000 obr./min. Bryan Berg, absolwent kierunku Architektura na Uniwersytecie Harvarda, domki z kart buduje od ósmego roku życia. We współpracy z firmą LG ustanowił nowy rekord Guinnessa tworząc konstrukcję posiadającą aż 48 kondygnacji.

„Gorąco kibicowaliśmy Bryanowi podczas budowania konstrukcji z kart. Ustanawiając nowy rekord Guinnessa, podkreślił znaczenie innowacji technologicznych, które są stosowane we współczesnych urządzeniach AGD,” powiedział Seong-jin Jo, Dyrektor Generalny oraz Prezes działu Home Appliance & Air Solution firmy LG Electronics. „Urządzenia AGD nie powinny być już postrzegane jako hałaśliwe i zakłócające spokój maszyny. Z biegiem lat stały się przyjaznymi elementami wyposażenia domu, które mogą dyskretnie pracować w każdym pomieszczeniu. Pobicie rekordu pozwoliło w kreatywny sposób zaprezentować możliwości nowoczesnych technologii LG”.

Nowy sposób zamocowania bębna pozwala na zmniejszenie wibracji i znaczne obniżenie poziomu hałasu. Ze względu na brak tradycyjnych sprężyn utrzymujących bęben, pralka Centum System™ wyróżnia się bardzo niskim poziomem hałasu podczas wirowania – zaledwie 67 dB1, co odpowiada natężeniu dźwięku podczas zwykłej rozmowy i jest jedną z najniższych wartości wśród pralek dostępnych na rynku. Takie rozwiązanie pozwoliło ograniczyć liczbę ruchomych elementów, dzięki czemu zmniejszono tarcie, będące główną przyczyną zużywania się podzespołów pralki. W przypadku pralek Centrum System firma LG udziela aż 20-letniej gwarancji na napęd Inverter Direct Drive.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA