REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Relaks w łazience: posłuchaj muzyki w wannie lub pod prysznicem

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 23 gru 2017 10:12
Relaks w łazience: posłuchaj muzyki w wannie lub pod prysznicem
System audio Kaldewei Sound Wave instalujemy wewnątrz wanny, która staje się rezonatorem dźwięku. System łączy się bezprzewodowo z naszym smartfonem lub tabletem. Fot. Kaldewei
Relaks w łazience: posłuchaj muzyki w wannie lub pod prysznicem
Relaks w łazience: posłuchaj muzyki w wannie lub pod prysznicem
Relaks w łazience: posłuchaj muzyki w wannie lub pod prysznicem

Świąteczna krzątanina ma swój urok, ale może być również stresująca. Polecamy chwilę relaksu w wannie. Najlepiej z ulubioną muzyką. A ułatwią go nowoczesne rozwiązania.

REKLAMA

Kiedyś żeby posłuchać muzyki w wannie zabieraliśmy ze sobą odtwarzacz lub radio licząc, że się nie zamoczą. Dziś - dzięki innowacyjnym technologiom - możemy się cieszyć muzyką płynącą... z wnętrza wanny lub z naszego zestawu prysznicowego. Jak to możliwe?

Głośnik niczym rączka prysznicowa

Bardzo ciekawy gadżet ma w swojej ofercie firma Grohe. Głośnik Aquatunes powstał we współpracy z firmą Philips i jest idealnym drobiazgiem, który umożliwi cieszenie się muzyką pod prysznicem. Jest to bezprzewodowy, wodoodporny głośnik pod prysznic, który, dzięki połączeniu ze smartfonem lub tabletem, za pomocą technologii Bluetooth, przesyła muzykę bezpośrednio z urządzenia i przenosi ją do świata relaksu pod prysznicem. 

Głośnik mocowany jest za pomocą antypoślizgowego uchwytu bezpośrednio do rury prysznicowej. Aby go naładować, wystarczy go odłączyć od prysznica i wpiąć do gniazdka za pomocą wbudowanej końcówki. Pasuje do większości drążków prysznicowych o średnicy od 20 do 25 milimetrów, a jego okrągły kształt sprawia, że przypomina on najbardziej popularne słuchawki prysznicowe, dzięki czemu pasuje do każdego typu łazienki.

Wanna-rezonator

Muzyka w łazience może również płynąć z... głębi wanny. To rozwiązanie dla tych, którzy są na etapie urządzania łazienki i wybierają wannę. System audio Kaldewei Sound Wave odtwarza pliki ze smartfona, komputera, tabletu oraz innych urządzeń wyposażonych w funkcję Bluetooth bez konieczności stosowania zewnętrznych głośników. Wszystkie elementy systemu ukryte są pod wanną, która pełni rolę rezonatora i generuje wysokiej jakości dźwięk. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy słuchać swojej ulubionej muzyki płynącej z wnętrza wanny!

Muzyka płynąca z wodą

Na rynku dostępna jest również armatura prysznicowa zintegrowana z głośnikami, które mogą odtwarzać muzykę. Takie rozwiązanie proponuje np. firma Nikles (dostępna np. w sieci salonów Elements). Głowice natrysku Nikles Sound wyposażone są w moduł Bluetooth i  zintegrowane głośniki, dzięki czemu pozwalają cieszyć się czystym dźwiękiem podczas kąpieli. Stojąc pod strumieniem wody możemy nie tylko słuchać ulubionych playlist zapisanych w telefonie. Dodatkowo zintegrowany mikrofon pozwala na prowadzenie ważnych rozmów telefonicznych – połączenie telefoniczne uruchomi się automatycznie po 5 sygnale. Co więcej, dzięki specjalnie opracowanej technologii turbiny wodnej armatura nie potrzebuje zewnętrznego źródła prądu – wystarczy tylko energia wodna!

Źródło: Na podstawie materiałów producentów


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA