REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Relaks w łazience: wypróbuj legendarny Papier d'Arménie

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 30 paź 2016 12:12
Relaks w łazience: wypróbuj legendarny Papier d'Arménie
Otwarty Papier d'Arménie

Łazienka to pomieszczenie, w którym chętnie sięgamy po zapachowe patyczki czy świeczki podczas długich, relaksujących kąpieli. A co powiecie na legendarny Papier d'Arménie?

REKLAMA

Papier d’Arménie to całkowicie naturalne perfumy do wnętrz, odświeżające i dezynfekujące powietrze, pochłaniające niepożądane wonie. Nadają przyjemny zapach pomieszczeniom i przedmiotom, tworząc w otoczeniu wyjątkową atmosferę i wprawiając w dobry nastrój. Produkt ten, znany we Francji już od ponad stu lat, zyskał w tym kraju miano kultowego. Swoje pierwsze triumfy święcił na salonach paryskiej bohemy, wśród artystów i arystokracji. Papier d’Arménie to integralny element francuskiej kultury, ikona dobrego stylu, symbol wysublimowanego gustu i wyszukanej elegancji.

Jego unikalny zapach pochodzi od żywicy benzoesowej, której właściwości dezynfekujące odkrył August Ponsot, podczas swojej podróży do Armenii. W 1885 roku postanowił wykorzystać jej zalety i sprowadził ją do Francji. Kiedyś żywica benzoesowa, stosowana zewnętrznie, służyła do leczenia astmy, kaszlu i przeziębienia. Dziś używa się jej jako środka gojącego.

Sposób użycia

Oderwać pasek papieru, złożyć w harmonijkę, umieścić na podłożu odpornym na wysoką temperaturę, zapalić, po czym delikatnie zdmuchnąć ogień, tak aby się nie rozprzestrzenił. Papierek musi się tlić. Można go używać również bez spalania: oderwać z bloczka kilka papierków i włożyć je do szuflad, szaf, szafek lub książek. Subtelna kompozycja zapachowa nada przedmiotom przyjemną woń. Stosowany regularnie zapewnia świeżość otoczenia przez cały rok, tworząc w domu niezwykle elegancką atmosferę, sprzyjającą dobremu samopoczuciu.

Wskazówki dotyczące stosowania

- palić jeden papierek w całości

- używać trzy lub cztery razy w tygodniu

- wietrzyć regularnie pomieszczenie

- nie pozostawiać tlącego się papierka bez nadzoru

- chronić produkt przed dziećmi

 Zapach armenie – 15,99 zł

(produkty dostępne w Aptekach i Drogeriach Medicover)


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA