REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Remont łazienki na wiosnę: przemaluj sobie ścianę

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 20 marz 2018 15:01
Remont łazienki na wiosnę: przemaluj sobie ścianę
Fot. V33

Jak szybko i niedrogo odświeżyć aranżację łazienki? Sięgnijmy po wodoodporną farbę!

REKLAMA

Chcielibyśmy zmienić coś w łazience, lecz z różnych względów nasze pole manewru często bywa ograniczone. Powody? Z reguły bardzo prozaiczne: brak czasu, niedostateczny budżet czy wynajem mieszkania, który nie zachęca do wprowadzania większych modyfikacji. Na szczęście udana aranżacja łazienki to nie tylko czasochłonna i generująca koszty glazura. Podpowiadamy, jak szybko i tanio można własnym sumptem odświeżyć wiekowe już wnętrze!

Łazienka jak malowana

Powierzchnie malowane stanowią coraz częstszy widok w polskich wnętrzach. Także w łazienkach, gdzie włoskie stiuki, reliefy i trawertyny nierzadko przejmują miejsce tradycyjnych wykończeń ceramicznych. Łazienka to przestrzeń wymagająca, co wynika ze stałej obecności wody i wilgoci. Zwykła farba takim warunkom nie sprosta, dlatego warto sięgnąć po rozwiązanie, które zapewni podwyższoną ochronę przed rozwojem mikroorganizmów. W wilgotnych miejscach, takich jak wnętrze prysznica, biologiczna ochrona zwykłej farby ulega bowiem szybszemu zużyciu na skutek kontaktu z wciąż powstającymi skupiskami grzybów i bakterii.

Dawniej, aby uodpornić powierzchnie na rozwój grzybów, do farb w pomieszczeniach wilgotnych dodawano wapno. Dzisiaj w zupełności wystarczą farby akrylowe, akrylowo-lateksowe lub silikonowe. Easy Hydro-Bariera to farba akrylowa, która tworzy stuprocentowo wodoodporne powłoki. Produkt w kolorze kryształu górskiego czy arktycznej mgły stanowi znakomitą alternatywę wykończeniową, także na ścianach wewnątrz prysznica. – Pomalowaną ścianę możemy czyścić zwykłą wodą, tak jak tradycyjną glazurę. Powłoka pozostaje zmywalna, a dzięki odporności na szorowanie, zachowuje atrakcyjne, satynowe wybarwienie – wyjaśnia Paweł Piotrowicz.

W urządzaniu swoich wnętrz, tak jak w życiu, zawsze warto mieć jakąś alternatywę. Łazienki, przestrzenie tradycyjnie kojarzone z płytkami ceramicznymi, dziś coraz częściej uwalniają w nas ducha DIY, otwierając się na inne rodzaje wykończeń. Dobra farba to rozwiązanie tanie, szybkie i niezwykle wygodne. Dlaczego by więc nie spróbować?


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA