REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Remont łazienki: wybieramy grzejnik

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 25 lip 2017 13:15
Remont łazienki: wybieramy grzejnik
Grzejnik Atakama. Fot. Luxrad
Remont łazienki: wybieramy grzejnik
Remont łazienki: wybieramy grzejnik
Remont łazienki: wybieramy grzejnik
Remont łazienki: wybieramy grzejnik

Lipiec i sierpień to nie tylko okres wakacji, ale w wielu domach to również czas remontów. Bardzo często obiektem naszej metamorfozy staje się łazienka. Na czym skupiamy się najbardziej? Oczywiście na płytkach, armaturze łazienkowej oraz dodatkach dekoracyjnych. Ale co z grzejnikiem?

REKLAMA

Kiedy już zdecydowaliśmy się, że zaczynamy remont – inspiracji szukamy w magazynach wnętrzarskich oraz wybieramy się do salonów łazienkowych lub sieci budowlanych. Na miejscu możemy nie tylko zobaczyć pełną ofertę producentów, ale i zasięgnąć rady kogoś z obsługi. Warto jednak przed zakupem samemu „wyposażyć się” w podstawową wiedzę i wiedzieć o co dokładnie pytać. Wybraliśmy płytki, armaturę, ceramikę i przyszedł czas na grzejnik. Coraz więcej osób wie, że ma on istotne znaczenie w naszej łazience, ponieważ może pełnić kilka funkcji: grzewczą, dekoracyjną a nawet oświetleniową. 

MOC – podstawowy parametr

Najważniejszą z nich jest oczywiście funkcja grzewcza. Chcemy, aby podczas kąpieli było nam ciepło w łazience. Dlatego istotne jest, żeby podczas wyboru grzejnika dobrać odpowiednią moc, tak aby dostatecznie ogrzać całą łazienkę. Przyjmuje się, że na 1m2 pomieszczenia potrzebne jest od 100W przy budynku dobrze izolowanym, do 150W przy budynku słabiej izolowanym. Musimy jednak pamiętać, że susząc na nim ręczniki, automatycznie ograniczamy jego moc. Wtedy, aby wystarczająco ogrzać pomieszczenie warto pomyśleć o grzejniku z większą mocą lub wspomóc się ogrzewaniem podłogowym.

Podłączenie – to jest ważne!

Kiedy już określiliśmy moc grzejnika, nie możemy zapomnieć o wyborze odpowiedniego miejsca, w którym go zamontujemy. Grzejnik powinien być umieszczony co najmniej 10-15cm od podłogi lub sufitu, co ułatwi równomierny obieg ciepła we wnętrzu. Jeśli nie chcemy narażać się na dodatkowe koszty związane z przesunięciem instalacji grzewczej, musimy wybrać model, który będzie pasował do już istniejącej instalacji. Jest to zazwyczaj podłączenie boczne o rozstawie 500 mm.

Jeśli mamy swobodę w decydowaniu o sposobie podpięcia, wtedy możemy zastosować jedną z kilku możliwości: podłączenie boczne lewe bądź prawe, dolne, górne a nawet krzyżowe. W przypadku podłączeń bocznych, jak zresztą przy pozostałych, należy zadbać o poprawną konfigurację. Odwrotne przyłączenie przewodów zasilających i powrotnych spowoduje diametralne obniżenie mocy grzejnika, a czasem nawet głośną ich pracę.

Podłączenie dolne daje kolejne dwa warianty: z jednej strony lub po środku oraz bezpośrednio z rurami wychodzącymi od podłogi, bądź od ściany. Każde z nich ma wady i zalety np. środkowe eliminuje problem błędnego podłączenia zaworów, a zarazem pozwala na symetryczne ułożenie całego grzejnika względem okna. Luxrad w swojej ofercie posiada szeroki wybór modeli grzejników i większość z nich może dostosować pod konkretne podłączenie. A eksperci dołożą wszelkich starań, aby dobrać odpowiedni grzejnik w zależności potrzebnych parametrów oraz upodobań klienta.

Liczy się wygląd i dodatki!

Coraz częściej poza konkretnymi technicznymi parametrami, które musi spełniać grzejnik, skupiamy się na jego walorach estetycznych. Wybieramy produkt, który swoją stylistyką będzie uzupełniał i będzie częścią spójnego projektu łazienki. Luxrad wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i daje możliwość wyboru odpowiedniego modelu w dowolnym kolorze i wybranym podłączeniu. Przykładem takiego produktu jest grzejnik Atakama, który przykuwa uwagę wzorniczo i idealnie pasuje do wystroju większości łazienek.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA