REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Remont łazienki - wymieniamy grzejnik

  • Autor: Redakcja Łazienka.pl
  • 07 marz 2018 12:11
Remont łazienki - wymieniamy grzejnik
Grzejnik Regular. Fot. Luxrad
Remont łazienki - wymieniamy grzejnik
Remont łazienki - wymieniamy grzejnik
Remont łazienki - wymieniamy grzejnik
Remont łazienki - wymieniamy grzejnik

Podejmując się remontu łazienki lub odświeżenia jej aranżacji, warto wymienić również stary grzejnik. Przeczytajcie na co zwrócić uwagę.

REKLAMA

Ile razy idziemy np. do łazienki i obiecujemy sobie, że w tym roku na pewno coś zrobimy z tymi okropnymi płytkami. A jak z płytkami to warto też z grzejnikiem a czasem nawet żeliwnym kaloryferem! Wtedy nasz entuzjazm opada bo już sama wymiana grzejnika wydaje się czymś z czym sobie nie poradzimy… Eksperci firmy Luxrad w kilku krokach tłumaczą o czym powinniśmy pamiętać kiedy podejmiemy decyzję – wymieniamy!

Kiedy warto wymienić grzejnik?

Często remont jest dobrą okazją do wymiany grzejnika, zwłaszcza jeśli jest on żeliwny. Z nieukrywaną radością powitamy wtedy nowoczesne modele takie jak np. Pollux, Gocta, Elegant czy Everest marki Luxrad. Funkcjonalne, ładniejsze i przede wszytkim pasujące do wnętrza. Jeden z powodów mamy za sobą. Drugi - kiedy mamy za sobą ocieplenie domu. Możliwe, że wtedy grzejniki z dużą mocą nie będą aż tak potrzebne. Jest jeszcze trzeci. Ekonomiczny. Kiedy uznamy, że nasze rachunki są zbyt wysokie i warto pomyśleć o ich zmniejszeniu. Warto również popatrzeć na taką wymianę od strony praktycznej – zauważamy pierwsze oznaki korozji i pogarszające się działanie.

Źle pracujące grzejniki mogą być przyczyną wzrostu rachunków za ogrzewanie oraz kłopotów ze zdrowiem. Należy pamiętać, że najlepszym czasem na wymianę grzejników jest okres letni, jednak czasem zdarza się, że musimy to zrobić zimą.

No to zaczynamy!

Jeśli już musimy zmienić grzejnik w sezonie zimowym czyli grzewczym i mieszkamy w bloku to niestety, ale nie można zrobić tego bez pozwolenia ze spółdzielni. Inaczej jest kiedy mieszkamy w prywatnym domu. Zaczynamy od spuszczenia wody z grzejnika, ale jeśli robimy to w mieszkaniu w bloku to powinniśmy poszukać specjalisty, który pomoże nam w całym procesie.

Jaka jest jego rola? Musi zamrozić rury, aby skutecznie zablokować dostęp wody. Dzięki temu do kaloryfera nie będzie dochodziła woda i będzie go można spokojnie wymienić. Zdarzają się również przypadki, że woda która znajduje się w układzie jest zbyt ciepła i zamrożenie nie wchodzi w grę. Należy wtedy odciąć dostęp wody i po jej spuszczeniu wymienić grzejniki.

Wymiana grzejników nie jest prostym działaniem i lepiej nie robić tego samemu! Warto skorzystać z pomocy firmy, która w swoim zakresie prac ma również wymianę grzejnika. Możemy wtedy uniknąć nieprzewidzianych kosztów związanych z usunięciem usterek, które sami spowodowaliśmy w trakcie wymiany.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA