REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Remontujesz łazienkę? Wybierz spoinę z efektem perlenia

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 16 gru 2016 11:37
Remontujesz łazienkę? Wybierz spoinę z efektem perlenia
Spoiwo z efektem perlenia zapobiega wchłanianiu wilgoci i chroni przed nią płytki. Fot. Bolix

Wykańczając łazienkę płytkami pamiętajmy o doborze odpowiedniej zaprawy. Spoiwo z efektem perlenia zapobiega wchłanianiu wilgoci i chroni przed nią płytki.

REKLAMA

Efektowną łazienkową posadzkę lub ścianę, nie zapewni tylko wybór ładnych płytek, ale przede wszystkim dobór odpowiednich materiałów, solidność wykonania i dopracowanie detali. Istotnym elementem przy klejeniu płytek jest spoiwo, które zapewnia trwałość i wizualny efekt końcowy.

Bolix Aquastop, to zaprawa spoinująca z efektem perlenia. Posiada właściwości mrozo-
i wodoodporne, dzięki czemu można stosować ją zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Efekt perlenia, czyli pewien rodzaj impregnacji, znacząco poprawia ochronę płytek przed wilgocią, ponieważ zapobiega jej wchłanianiu - utrzymuje krople wody na powierzchni, tworząc „perełki” (stąd nazwa), dzięki czemu łatwiej ją usunąć, nie niszcząc spoiwa.

Zaprawa dobrze sprawdza się w połączeniu z płytkami ceramicznymi i kamiennymi, a także ze szklanymi okładzinami ściennymi, płytami betonowymi oraz mozaiką gruntową. Należy do grupy spoin drobnoziarnistych. Pozwala wykonać warstwę o grubości od 2 do 6 mm. Cechą charakterystyczną spoiny jest wysoka przyczepność, zapewniająca trwałość i dobre dopasowanie do płytek. Jej zaletą są również długotrwałe kolory, a ich wybór jest bardzo duży – producent oferuje aż 20 odcieni.

Cena od 6,59 zł/kg w zależności o koloru i opakowania  


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA