REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Rozpraw się w wilgocią w łazience! Wybierz grzejnik podtynkowy

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 28 lip 2017 15:06
Rozpraw się w wilgocią w łazience! Wybierz grzejnik podtynkowy
Fot. Materiały prasowe 3Thermo
Rozpraw się w wilgocią w łazience! Wybierz grzejnik podtynkowy

Łazienka to pomieszczenie o podwyższonej wilgotności, co czasami ułatwia rozwój grzybów i pleśni na ścianach. Chcąc tego uniknąć, możemy w niestandardowy sposób podejść do kwestii wyboru grzejnika.

REKLAMA

Grzejniki podtynkowe (nowość na rynku) nie tylko nie zabierają miejsca w łazience, ale też skutecznie zapobiegają zawilgoceniu ścian. Nie zbierają kurzu, nigdy się nie zapowietrzą i nie wymagają czyszczenia.

Kiedy system ścienny?

W łazience zazwyczaj decydujemy się na ogrzewanie podłogowe i uzupełniającą je „drabinkę” do suszenia ręczników. Takie rozwiązanie sprawdza się w większości przypadków, jednak co zrobić, gdy łazienka wymaga większego zapotrzebowania na ciepło?

- W łazience grzejnik podtynkowy warto zastosować jako uzupełnienie podłogówki przy zimnych ścianach lub w strefach narażonych na wnikanie drobnoustrojów – mówi Patryk Nowakowski, prezes zarządu firmy 3Thermo Sp. z o. o. - Łazienka z reguły musi być cieplejsza, projektowana jest dla temperatury 24 o C, dlatego lepiej mieć w niej zapas mocy grzewczej. Ze względu na to, że chodzimy po niej boso, ciepła podłoga będzie uprzyjemniać nam pobyt, a ciepła ściana utrzymywać równą temperaturą w każdym miejscu łazienki – dodaje ekspert.

Ściana wyposażona w grzejniki podtynkowe nie wchłania takich ilości wilgoci, a wręcz pozbywa się jej w sposób naturalny, tym samym staje się mniej narażona na rozwój pleśni i grzybów.

Nowa generacja ogrzewania

Ideą ogrzewania ściennego jest zamiana zwykłej ściany w aktywną przegrodę termiczną. Przegrody zewnętrzne – odgradzające przestrzeń domu od środowiska na zewnątrz – to miejsca, w których dochodzi do największych strat ciepła. Ogrzewanie ścienne te straty bilansuje w miejscu ich powstawania, co gwarantuje najmniejszą bezwładność (szybkość reakcji) spośród wszystkich systemów płaszczyznowych. Akumulując energię cieplną na dużej powierzchni – w masie betonu bezpośrednio przylegającej do otoczenia wewnętrznego – ogrzewanie ścienne dostarcza ciepło przy najmniejszym możliwym oporze (tynk pokrywa grzejniki podtynkowe warstwą zaledwie 5 milimetrów).

W przypadku łazienki 8-milimetrowy grzejnik zatopić można w cienkiej warstwie kleju. Grzejniki podłącza się do centralnego ogrzewania (jak zwykłe kaloryfery) i pokrywa płytkami. System wyróżnia prostota montażu, co w wielu przypadkach pozwala ograniczyć koszty.


REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA